Трихомонада — призводить до безпліддя

Є такий виключно шкідливий мікроорганізм, який здатний доставити не тільки одномоментні неприємності у вигляді гострого захворювання, що передається статевим шляхом, але і викликати грізні ускладнення, такі як жіноче і чоловіче безпліддя. Для того, щоб запобігти катастрофічні наслідки, потрібно просто вміти дотримуватися правил особистої гігієни та гігієни статевого життя.

Що таке трихомонада і чим вона небезпечна

Трихомонада — це одноклітинний найпростіший мікроорганізм, здатний існувати не тільки усередині організму людини, але й поза ним. Трихомонада швидко гине при температурі понад 40? і в дезинфікуючих розчинах і живиться, поглинаючи клітини, в тому числі бактерій (наприклад, гонококів), які можуть довго зберігати свою життєздатність всередині трихомонад. Тому таке поєднання інфекцій важко піддається лікуванню.

Трихомонади викликаю трихомоніаз — запальне захворювання сечостатевих органів, яке передається в основному статевим шляхом, але не виключений і побутовий шлях зараження через предмети особистої гігієни (рушники, мочалки і так далі) і в таких місцях, як лазня, сауна, басейн. Трихомоніаз може бути гострим, хронічним і безсимптомним (носійство).

Ознаки гострого трихомоніазу у жінок

Після статевого контакту з хворим тріхомоніазом партнером повинно пройти від 5 до 15 днів (інкубаційний період) і тільки тоді з’являються перші ознаки захворювання. У жінок з’являються рясні пінисті виділення жовтого кольору з неприємним запахом і сильний свербіж в області статевих органів. Зовнішні статеві органи набряклі і почервонілі. Крім того, турбують часті хворобливі сечовипускання. У жінок йде поширене ураження сечостатевих органів: зовнішніх статевих органів, піхви, сечівника, сечового міхура.

Ознаки гострого трихомоніазу у чоловіків

Прояви гострого трихомоніазу у чоловіків — це рясні пінисті виділення з сечівника, біль і печіння при сечовипусканні, болі в промежині (якщо запалилася передміхурова залоза). Уражається сечівник, передміхурова залоза, насінні пухирці, яєчка. Гострого течією процесу сприяють статеві надмірності, ураження шкіри і слизової оболонки сечостатевих органів, незвичне фізичне навантаження, стреси і ін

Хронічний трихомоніаз і тріхомонадоносітельство

Якщо своєчасно правильно не перелічити гострий трихомоніаз, то він приймає хронічний перебіг. Але іноді захворювання набуває хронічного характеру з самого початку. При цьому як у жінок, так і у чоловіків періоди загострення змінюються періодами ремісій (поза загостренням). Впертий перебіг трихомоніазу спостерігається при поєднанні його з гонореєю і кандидозом (молочницею). Крім того, хронізації такого захворювання сприяє лікування, спрямоване тільки проти трихомоніазу.

Якщо у чоловіка або жінки достатньо виражений імунітет, то можна і не захворіти тріхомоніазом. Такі люди особливо небезпечні для оточуючих, так як є носіями інфекції, самі про це не знаючи.

Чим небезпечний трихомоніаз

Хронічний трихомоніаз призводить до жіночого і чоловічого безпліддя. У жінок він часто є причиною різних ускладнень під час вагітності (передчасні пологи та інші).

У чоловіків трихомоніаз може викликати запалення яєчок і їх придатків, передміхурової залози.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.