Тривалість статевого акту — чи є норма?

загрузка...

Багато подружніх пар не мають чіткого уявлення про те, як довго може тривати статевий акт. Це змушує звертатися деяких пацієнтів до уролога або сексопатолога зі скаргами на занадто короткий статевий акт, тоді як тривалість його відповідає нормі. І навпаки, деякі пацієнти вважають нормою дуже короткий статевий акт, що деколи з’ясовується випадково, при обстеженні з іншого приводу.

Яка нормальна тривалість статевого акту

Норми тривалості статевого акту можуть бути дуже різними, вони залежать від фізичного та емоційного стану чоловіка, його фізичних і нервово-психічних навантажень, характеру харчування, стану навколишнього середовища та багатьох інших факторів.

Для визначення фізіологічної норми тривалості статевого акту основне значення має тривалість періоду з моменту введення статевого члена в піхву до сім’явиверження і оргазму (фрикційна стадія копулятивного циклу). Оцінюється зазвичай тривалість періоду і кількість фрикцій (поступальних рухів пеніса), які виникнуть на його протязі. Нижньою межею норми вважається тривалість понад однієї хвилини при шістдесяти восьми фрикції, верхня межа не має чітких визначень, вона може дорівнювати від трьох з половиною, десяти хвилинам і більше. Але статевий акт, що триває більше десяти хвилин, зазвичай виснажує і чоловіка, і жінку.

Було встановлено, що тривалість статевого акту обернено пропорційна тривалості інтервалів (періодів помірності) між ними: чим коротше інтервали, тим вище тривалість статевого акту і навпаки.

Деякі ж чоловіки мають своє уявлення про «чоловічій силі» і якщо її недостатньо для проведення нормального по тривалості статевого акту, то намагаються її зберегти, роблячи великі інтервали між статевими актами, що призводить до прямо протилежного результату.

Що таке передчасна еякуляція та її причини

Еякуляція (сім’явиверження) вважається передчасною, якщо чоловік не може продовжити фрикції більше однієї хвилини. Щодо передчасною еякуляцією називається стан, при якому статевий акт триває більше хвилини, але не може викликати оргазм у жінки. Такий стан цілком можна компенсувати попередньою підготовкою до статевого акту у вигляді ласк, але якщо чоловік в половині статевих актів і більш не може задовольнити жінку, то еякуляція все ж вважається передчасною. На підставі тривалого спостереження за подружнім парами було встановлено, що тривалість статевого акту близько двох хвилин з кількістю фрікций більше шістдесяти цілком може задовольнити жінку, і такий чоловік не потребує додаткової стимуляції. Для доведення жінки до оргазму тривалі попередні ласки, стимуляція ерогенних зон набагато важливіше тривалості самого статевого акту.

Передчасна еякуляція може виникнути при рідкісних статевих актах, якщо чоловік постійно знаходиться в стані тривоги з приводу самого статевого акту або по якомусь іншому приводу, при звичці до швидких статевих актів, пов’язаних з якимись зовнішніми обставинами, при різних аномаліях , постійно дратівливих статевий член і призводять до швидкої еякуляції (наприклад, при короткій вуздечці статевого члена), при хронічних запальних захворюваннях передміхурової залози.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.