Тривалість критичних днів: як годинник

загрузка...

Поведінка жінки подібно вітрі — то вона дратівлива і похмурим, то безтурботна і весела. Але найчастіше в цьому винен не тільки її характер. Безперечно, в сучасному суспільстві з прискореним і напруженим ритмом життя стає все важче жити і контролювати свої емоції. Але якщо зазирнути глибше, в природу жіночого організму, відповідь стає очевидним — усі процеси, а відповідно, і поведінка, регулюються періодичними змінами, що відбуваються в жіночої статевої сфери під дією гормонів. Одним з факторів зміни настрою є критичні дні. Від їх тривалості і хворобливості залежать не тільки емоції, але і стан здоров’я.

Критичні дні

Менструація або, як ще називають період кровотечі, критичні дні — це циклічний відторгнення функціонального шару ендометрія (слизової оболонки порожнини матки), яке супроводжується матковою кровотечею. Менструація настає внаслідок гормональних змін в організмі, що пов’язано із зворотним розвитком жовтого тіла і не означає викид «зіпсованою» крові. В дійсності виділення містять вельми невеликі кількості крові, змішаної зі слизом і тканиною слизової оболонки матки.

Тривалість менструації у кожної жінки індивідуальна і коливається в межах трьох-семи днів. Причому період рясного або помірного кровотечі повинен тривати не більше двох — п’яти днів, а в останні два дні менструація набуває характеру кровомазання. Об’єм крововтрати під час критичних днів не перевищує 50 мл, або 5-8 столових ложок на добу.

Менструальний цикл

Менструальний цикл — це період, що триває з першого дня менструації до першого дня наступної. Менструальний цикл не повинен бути менше 21 дня і більше 35 днів. Будь-які відхилення в ту або іншу сторону вважаються патологією. Щоб зрозуміти, від чого залежить тривалість критичних днів, і чому вони виникають, необхідно згадати фази менструального циклу.

 • Перша фаза — фолікулярна
 • Під дією гормонів в яєчнику починають рости фолікули з яйцеклітиною, з яких пізніше дозріває один (рідше два). Ця фаза займає приблизно половину менструального циклу. У цей час починає рости і товщати ендометрій, готуючись до майбутньої імплантації заплідненої яйцеклітини.

 • Друга фаза — овуляторная
 • овуляторного фаза в середньому триває три дні, в цей час лопається головний фолікул і дозріла яйцеклітина виходить.

 • Третя фаза — секреторна
 • Секреторна або лютеїнової фаза починається після виходу яйцеклітини та формування жовтого тіла, яке продукує прогестерон. Під дією прогестерону залози ендометрія дозрівають, проліферують і починають секретувати. Слизова оболонка порожнини матки стає пухким, набряклою і соковитою — ендометрій готовий до імплантації.

 • Четверта фаза
 • Це фаза десквамації, або менструації. Через відсутність запліднення яйцеклітини жовте тіло зазнає зворотний розвиток, рівень прогестерону падає, починається відторгнення функціонального шару ендометрію.

  Виходячи з фізіології менструального циклу ясно, що будь-який вплив на організм в тій чи іншій фазі впливає не тільки на тривалість критичних днів, але і на тривалість усього менструального циклу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.