Тріщини сосків — як підготуватися до годівлі дитини?

Хворобливі потріскані і кровоточать соски не є нормальним побічним ефектом грудного вигодовування. У нормі годування не повинно бути болючим, тому при появі такої проблеми, як тріщини сосків, потрібно звернутися за консультацією до фахівця.

Причини

Основною причиною появи тріщин в сосках є неправильна поза при годуванні. Іноді навіть щонайменша зміна пози може швидко привести до значного поліпшення. Попросіть вашого лікаря пояснити, як краще прикладати дитину до грудей.

Неправильне використання пристрою для зціджування молока також може пошкодити соски.

Якщо у вашої дитини молочниця, яка часто зустрічається у грудних дітей, він може передати її вам під час годування. Ознаками молочниці у годуючих є свербіж, почервоніння сосків, тріщини в сосках і стріляють болю під час і після годування.

Таке шкірне захворювання, як екзема, також може викликати появу тріщин в сосках. Іншими її симптомами є сильна сухість та лущення шкіри. При підозрі на екзему необхідно звернутися за консультацією до дерматолога.

Що робити при тріщинах у сосках

При появі тріщин в сосках необхідно в першу чергу зв’язатися з фахівцем. Крім того, є прості методи, які допоможуть при тріщинах у сосках.

Під час годування:

 • Спробуйте різні пози для годування.
 • Починайте годувати з найменш ушкодженою грудей. Як правило, діти смокчуть молоко з другої грудей менш активно, так вони вже не такі голодні — і, таким чином, заподіюють менше болю.
 • Перед початком годування ненадовго прикладіть до грудей холодний компрес. Він притупить біль, особливо на початку годування, коли вона буває особливо сильною.
 • Після годування:

 • Обережно очистіть соски. Коли соски тріскаються і / або кровоточать, їх потрібно споліскувати водою після кожного годування, щоб знизити ризик інфекції. Один раз на день мийте соски милом — не антибактеріальним і не містить ароматичних добавок. Не використовуйте для цього спирт і будь лосьйони.
 • Використовуйте антибактеріальні мазі. Якщо у вас на сосках утворилися відкриті рани, лікар може порекомендувати вам спеціальне антибактеріальне засіб.
 • Попросіть лікаря порекомендувати вам інші засоби, призначені спеціально для тріщин сосків.
 • Приймайте знеболюючі. Якщо тріщини в сосках викликають дуже сильний біль, за півгодини до годування приймайте ібупрофен або парацетамол. Перш ніж приймати будь знеболюючі, проконсультуйтеся з лікарем.
 • Якщо годування стало настільки болючим, що ви не можете його виносити, протягом одного або двох днів обережно зціджувати молоко і годуйте малюка з пляшки. Як правило, тріщини в сосках заживають досить швидко. Якщо через 24 години сосок все ще болить і / або кровоточить, а також, якщо ви помітили будь-які ознаки інфекції — наприклад, жар, запалення або гнійні виділення з соска — зв’яжіться зі своїм лікарем.

  Тріщини сосків у матері не представляють якої-небудь небезпеки для дитини. Він навіть може проковтнути деяка кількість крові разом з молоком, але це йому не зашкодить. Однак якщо тріщини в сосках з’явилися через те, що дитину неправильно прикладають до грудей, це може призвести до того, що він буде недостатньо харчуватися, а, отже, і до дефіциту деяких поживних речовин. Тому дуже важливо консультуватися з фахівцем з приводу грудного вигодовування.

  Крім того, тріщини в сосках не повинні бути причиною для припинення грудного вигодовування, хіба що на дуже короткий термін.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.