Трипер (гонорея) — правила особистої гігієни

Трипер відноситься до захворювань, що передається статевим шляхом (ЗПСШ). Він переважно вражає уретру у чоловіків, і область шийки матки у жінок. Іноді симптоми з’являються в області ануса, прямої кишки, тазових органів, а також в порожнині рота і в горлі.

Причини

Захворювання викликане бактеріями, які називаються N. Gonorrhoeae. Поширення цих бактерій відбувається під час звичайного статевого акту, а також анального чи орального сексу без використання презерватива. Вірогідність зараження трипером під час незахищеного сексу з інфікованим партнером не стовідсоткова, але, тим не менш, вона дуже велика.

Дуже часто трипер не викликає яких-небудь симптомів і людина може заражати своїх партнерів, не підозрюючи про це.

Всупереч поширеній думці, після зараження трипером і його успішного лікування людина не застрахований від повторних заражень.

Симптоми

Симптомами трипера можуть бути свербіж у ділянці геніталій, в анусі або в горлі, анальний кровотеча незвичайні виділення у жінок і у чоловіків. Симптомами трипера також можуть бути печіння або біль при сечовипусканні.

У чоловіків симптоми трипера часто надають настільки сильними, що вони відразу звертаються за медичною допомогою, в той час як у жінок симптоми зазвичай слабкі або помірні, і вони приймають їх за ознаки менш серйозних порушень.

Інкубаційний період при трипер становить три-п’ять днів; протягом трьох днів після зараження можуть з’явитися симптоми. У деяких випадках вони з’являються лише через два тижні.

Лікування

Всі форми трипера лікують за допомогою антибіотиків. При правильному прийомі вони дуже ефективно справляються з хворобою. При відсутності лікування, або при недотриманні рекомендацій лікаря, хвороба не пройде і з великою ймовірністю приведе до різних ускладнень, таким як інфекції органів малого таза.

Під час лікування триперу потрібно уникнути будь-яких форм сексуальних контактів.

Запобігання

Для запобігання зараження трипером рекомендується мати стабільні відносини з одним сексуальним партнером, а також використовувати презервативи. За наявності декількох статевих партнерів навіть презервативи не можуть гарантовано захистити від трипера і багатьох інших ЗПСШ. Не можна недооцінювати серйозність трипера, так як він може зробити людину більш схильною зараження іншими небезпечними захворюваннями, в тому числі смертоносним ВІЛ.

Через швидке поширення трипера в деяких країнах були прийняті національні програми по запобіганню зараження цією інфекцією. Завданням таких програм звичайно є підвищення загальної поінформованості людей щодо захворювання — способів його запобігання, симптомів, і пов’язаним з ним небезпек.

Ускладненнями трипера можуть стати різні проблеми в сексуальній сфері, епідидиміт і безпліддя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.