Тріквілар — може використовуватися в період статевого дозрівання

Запобігання від вагітності — важлива частина життя сучасної ділової жінки, яка планує все на кілька років вперед, вибираючи для цього необхідні способи і засоби. При плануванні вагітності у жінок є вибір засобів для контрацепції, так як в наш час фармацевтичні компанії пропонують безліч препаратів цього ряду.

Проблеми гормональної контрацепції

Гормональні контрацептиви застосовуються більше сорока років і за цей час вони зазнали значних змін. Якщо спочатку ці препарати викликали відчутні гормональні зрушення в організмі жінки, то сьогодні випускаються такі засоби, які діють в мікродозах і тільки в заданому напрямку.

Принцип дії гормональних контрацептивів, які містять синтетичні аналоги натуральних гормонів, полягає в тому, що вони затримують дозрівання фолікула і його запліднення. Всі гормональні контрацептиви діляться на однокомпонентні — вони містять один гормон і двокомпонентні або комбіновані, які містять два гормони. При цьому одні препарати містять однакову дозу гормонів в одній таблетці і тоді їх називають монофазними, інші — різну — залежно від фази менструального циклу. Так, є двофазні, трифазні препарати.

Що таке триквилар

Тріквілар — трифазний комбінований (гестаген-естрогенний) препарат для попередження вагітності, що містить малі дози гормонів. Тріквілар містить синтетичні аналоги естрогену і гестоген, з різною дозуванням в окремих таблетках, відповідної фазі менструального циклу. Так як препарат містить низькі дози гормонів, він практично не робить вплив на обмін речовин, нервову й ендокринну систему, а також на інші органи і системи організму.

Дія тріквілар на організм жінки полягає в тому, що він блокує вивільнення гормонів гіпоталамуса, які сприяють дозріванню яйцеклітини в яєчнику і овуляції (виходу її з яєчника). Тріквілар надає також регулірущее вплив на менструальний цикл, тому може застосовуватися при його порушеннях. Крім того, триквилар викликає утворення в шийці матки в’язкого слизу, ускладнюючи тим самим потрапляння сперматозоїдів в порожнину матки.

Так як триквилар містить малі дози гормонів, він не порушує формування нормального менструального циклу і тому може використовуватися в період статевого дозрівання.

Протипоказання для застосування тріквілар

Тріквілар активний гормональний препарат, тому він не може не мати протипоказань, ось вони:

 • індивідуальна непереносимість препарату;
 • вагітність, годування груддю (триквилар частково потрапляє в молоко);
 • тяжкі порушення функції печінки, пухлини печінки;
 • тромбоемболічні процеси (утворення згустків крові в кровоносних судинах), в тому числі в області головного мозку;
 • цукровий діабет із судинними ускладненнями;
 • деякі види анемій;
 • злоякісні пухлини;
 • порушення жирового обміну;
 • герпес;
 • приглухуватість.
 • Побічні ефекти при прийомі тріквілар

  Тріквілар звичайно добре переноситься, але, тим не менш, побічні ефекти іноді бувають. Це можуть бути головні болі, болі в шлунку, невелике набухання молочних залоз, збільшення ваги тіла, зміна статевого потягу, депресії. Іноді (при тривалому застосуванні) на шкірі з’являються коричневі пігментні плями, які посилюються після перебування на сонці. Зовсім рідко з’являється погана переносимість контактних лінз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.