Тридцятих тиждень вагітності: розвиток за планом

До тридцятому тижні вже накопичилася втома від вагітності , особливо якщо ви відчуваєте проблеми зі сном. Ви стали більш незграбною, ніж зазвичай, і це абсолютно зрозуміло. Справа не тільки в тому, що ваша вага в цілому збільшився, але і в тому, що центр ваги змістився завдяки великому животу. Крім того, завдяки гормональним змінам зв’язки розслабилися і суглоби, які допомагають утримувати рівновагу, стали слабшими. Через таке розслаблення зв’язок ступні стають дещо ширше, так що вас доведеться купити взуття більшого розміру.

Як росте ваша дитина

Довжина тіла вашої дитини зараз становить близько 39 см, його вага приблизно 1,4 кг. Його оточує близько 0,7 л амніотичної рідини, проте її обсяг буде зменшуватися, так як дитина стає все більше і більше і займає багато місця в матки. Його зір продовжує розвиватися, хоча поки він не дуже в цьому зацікавлений; навіть після того, як він народиться, він більшу частину дня буде тримати очі закритими. Відкриваючи очі зараз, він реагує на зміни освітленості; така особливість зору малюків зберігається і протягом деякого часу після пологів. Слід пам’ятати, що кожна дитина навіть в утробі матері розвивається дещо не так, як всі інші; ця інформація дає лише загальне уявлення про розвиток дитини.

Як змінюється ваше життя

Різкі коливання настрою, які доставляють значні незручності на ранніх термінах вагітності, зараз можуть повернутися. Тепер це викликано не тільки гормональними змінами, а й значними фізичними змінами, а також наближаються пологами. Відчувати занепокоєння й сумніви з приводу пологів і материнства — абсолютно нормально. Однак якщо ви не можете впоратися з цим самостійно, можливо, ви одна з приблизно 10% вагітних жінок, які стикаються з депресією під час вагітності. Обов’язково поговоріть про це з лікарем — можливо, вам знадобитися професійна допомога.

Поширені страхи, пов’язані з пологами

тридцятих тиждень вагітності — то час, коли страхи, що стосуються пологів, починають проявлятися себе в повну силу. Найпоширеніші з них:

 • Неможливість впоратися з болем
 • Одна з п’яти вагітних жінок зізнається в тому, що це — її найсильніший страх на останніх тижнях вагітності. Деякі жінки заздалегідь говорять своїм лікарям про бажання використовувати під час пологів медикаментозне знеболювання, і, дійсно, більшості їх них доводиться робити епідуральну анестезію. Інші ж мають намір народжувати без знеболюючих, але і їм це вдається не завжди. Багато що залежить від больового порогу жінки, її психологічного стану, а також від лікаря — хтось з готовністю робить пацієнткам анестезію, а комусь вдається відмовити їх від цього. У будь-якому випадку, боятися не варто: пологи — це природний процес, і природа зробила все можливе, щоб могли впоратися з ним самостійно.

 • Необхідність епізіотомії і розриви
 • епізіотомії — це хірургічний розріз між піхвою і анусом, який роблять, щоб полегшити пологи і знизити ймовірність травми у дитини. У деяких жінок розриви в цій області відбуваються спонтанно, іноді навіть незважаючи на епізіотомію. Розриви можуть бути як незначними, так і глибокими, що вимагають тривалого відновлення. Колись епізіотомію робили дуже часто, проте зараз фахівці сходяться на думці, що її потрібно проводити тільки при обгрунтованої необхідності. Щоб знизити ймовірність розривів, за п’ять тижнів до пологів рекомендується почати робити масаж промежини.

 • Дефекація під час пологів
 • В ході недавнього опитування виявилося, що 70% жінок бояться, що вони будуть випорожнюватися під час пологів. В дійсності це відбувається з приблизно 30% породіль, і лише кожна п’ята з них бентежиться або взагалі помічає, що сталося. Якщо у жінки під час пологів починається дефекація, персонал просто прибирає випорожнення, а сама породілля не завжди звертає на це увагу, оскільки зайнята в цей час більш важливими проблемами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.