Тридцять восьмий тиждень вагітності: вже скоро буде легше

Ви вже на тридцять восьмому тижні вагітності, і тепер можна з упевненістю сказати, що вагітність не триватиме дуже довго. Більшість майбутнім мам на цьому терміні вже з нетерпінням чекають пологів. Якщо протягом двох тижнів пологи не почнуться природним чином, ймовірно, лікар запропонує вам прийняти заходи, щоб штучно ініціювати їх. Тут ми поговоримо про способи, за допомогою яких можна прискорити початок пологів, проте перш ніж пробувати небудь з них, поговоріть з вашим лікарем або акушеркою.

Що відбувається з мамою і дитиною

Дитина: довжина тіла дитини від верхівки до куприка становить близько 36-37 см. Його вага — близько 3200-3250 р. Він як і раніше відкладає підшкірний жир, який допомагає регулювати температуру тіла і служить своєрідним амортизатором для внутрішніх органів — що особливо важливо під час пологів. Тепер, коли пологи зовсім близько, з шкіри дитини опала велика частина лануго, який покривав його тіло раніше.

Мама: На тридцять восьмому тижні вагітності багато мам регулярно відчувають тренувальні перейми. Це дає відмінну можливість для виконання дихальних вправ, які вам дуже знадобляться під час пологів. Якщо починаються регулярні перейми з інтервалом між ними тривалістю менше п’яти хвилин, відразу ж зателефонуйте своєму лікарю, так як це, ймовірно, означає, що пологи почалися і вступають в активну фазу.

На цьому тижні пора зібрати сумку, яку ви візьмете з собою в лікарню. Складіть туди всю необхідну одяг, білизна, гігієнічні засоби, а також документи. На випадок, якщо вам доведеться довго чекати початку активної фази пологів, візьміть з собою книжку, плейер, або навіть ноутбук.

Якщо ви не зробили цього раніше, запишіть в пам’ять свого телефону номери телефонів вашого лікаря і лікарні, в якій плануєте народжувати. Крім того, на всяк випадок роздрукуйте докладну карту проїзду до лікарні — вона може стати в нагоді, якщо, наприклад, вам доведеться об’їжджати пробку. Можливо, вам захочеться зробити фотосесію — потім ви зможете показувати ці фотографії дитині, пояснюючи, що там, у великому животі — він за кілька днів до народження.

Природні способи виклику пологів

На останніх тижнях вагітності багато майбутні матусі замислюються про те, як викликати пологи — втома від вагітності викликає бажання народити якомога швидше. Однак перш ніж використовувати будь-який з цих методів, потрібно бути впевненою в тому, що дитина перекинувся головкою вниз і його внутрішньоутробний розвиток практично завершено.

Прогулянка — один з безпечних способів виклику пологів. Вплив гравітації і м’язову напругу сприяють тому, що голівка маляти опускається ближче до родового каналу. Крім того, під час прогулянки виникає додатковий тиск на шийку матки, що також готує ваше тіло до майбутніх пологів.

Секс є ще одним способом стимуляції пологів. Він допомагає двома способами. По-перше, жіночий оргазм викликає скорочення матки. По-друге, простагландини, що містяться в насіннєвої рідини, також можуть викликати пологи. Коли пологи викликають у лікарні, лікарі іноді використовують гель, також містить простагландини.

Олія примули вважається засобом, здатним пом’якшити шийку матки і викликати її розширення. Воно продається в капсулах, які можна вставляти у піхву перед сном; його можна і просто втирати в піхву.

Стимуляція сосків індукує викид окситоцину, гормону, який викликає перейми. (Питоцина, який використовується для штучного виклику пологів, є синтетичною формою окситоцину). Примітка: багато лікарів не схвалюють використання цього методу виклику пологів, оскільки він може призвести до дуже довгим і болісним сутичок, які можуть негативно вплинути на вашого малюка.

Касторова олія використовується для виклику пологів сторіччями. Однак його ефективність і безпеку піддається сумніву. Касторова олія є проносним засобом; передбачається, що, викликаючи кишкові спазми, воно стимулює і скорочення матки. Поговоріть з вашим лікарем перед використанням касторової олії в якості засобу для виклику пологів.

Проте краще не квапити події. Тридцять восьмий тиждень вагітності — прекрасний час, щоб ще раз перевірити, чи все готово для життя майбутнього малюка у вашому будинку і, звичайно, виспатися — скоро знайти для цього час буде дуже важко.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.