Тридцять третій тиждень вагітності: набряки і надія на щастя

На тридцять третьому тижні вагітності багато жінок по і раніше відчувають підвищений статевий потяг. Їхні партнери можуть хвилюватися з цього приводу, але для більшості жінок секс під час вагітності корисний, або, принаймні, не шкідливий, аж до відходу навколоплідних вод.

Малюк

На цьому тижні ваш малюк важить трохи більше 2 кг, а його зріст уже складає близько 43 см. Його скелет стає більш твердим, під шкірою росте жировий прошарок, і він стає все менш схожим на маленького зморщеного інопланетянина. Череп залишається частково м’яким, завдяки чому дитині буде легше пройти через родовий канал. (Тиск на голову під час пологів є настільки сильним, що, якщо б череп був повністю твердим, цей процес був би набагато більш травмоопасним як для дитини, так і для матері). В дійсності, кістка черепа не зростається повністю аж до раннього зрілого віку — це необхідно, оскільки мозок та інші тканини продовжують активно зростати протягом кількох років життя після народження.

Чим більше місця в животі займає дитина, тим більше змінюються ваші тілесні відчуття. Знайти позу, в якій було б зручно сидіти, а тим більше, спати, стає все більш важким завданням. Багатьом мамам на 33-му тижні вагітності вже нелегко устоювати в кріслах і ручками і поміщатися між столом і стільцем.

Час від часу ви можете відчувати слабкий біль, і навіть оніміння в пальцях, зап’ястях і руках. Це відбувається, коли через уповільнення обмінних процесів в багатьох тканинах організму застоюється рідина; збільшуються в розмірі тканини защемляють нерви, викликаючи оніміння, поколювання, печіння або тупий біль. Якщо ви багато друкуєте або виконуєте іншу роботу руками, постарайтеся як можна частіше робити перерву і робити невелику розминку для кистей і пальців рук. На щастя, після пологів рівень гормонів нормалізується, і ці симптоми зникнуть.

Питання тижня: як стежити за рухами малюка

На цьому терміні дитина повинна рухатися так само часто, як він рухався в останній місяць. Кожна дитина рухається в утробі по-своєму, і правильної частоти та інтенсивності не існує.

Як правило, лікарі рекомендують після 28-ми тижнів один або два рази на день спостерігати за рухами вашої дитини. Існує безліч різних способів робити це, але існує загальне правило: нудно вибрати час дня, коли ваша дитина найбільш активна.

Знайдіть тихе місце, де вас ніхто не буде відволікати. Запам’ятайте, скільки часу вам потрібно, що відчути десять рухів дитини: стусани ногами, посмикування, рухи всім тілом — одним словом, будь-які рухи. Ви повинні відчути, принаймні, десять рухів протягом двох годин. (Не хвилюйтеся, звичайно це не займає так багато часу. Іноді десять рухів можна зафіксувати протягом десяти хвилин або навіть менше.) Якщо ви не нарахували десяти рухів протягом двох годин, негайно зв’яжіться зі своїм лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.