Тридцять сьомого тиждень вагітності: майже сформувався людина

Неспокійний сон є одним з найпоширеніших ознак останніх тижнів вагітності. Якщо вам не спиться ночами, спробуйте спати вдень — відпочивайте, поки є можливість. Вам належить дуже важка праця, так що спробуйте набратися сил.

Дитина

На 3ой тижні вагітності малюк не вважається розвинувся до кінця, оскільки до пологів залишається ще три тижні. Однак, якщо ви батьки зараз, його легені, швидше за все, будуть вже досить зрілими для того, щоб забезпечувати його киснем без допомоги організму матері. (У деяких малюків, проте, легкі розвиваються дещо довше. Тож, якщо, наприклад, вам необхідно планове кесарів розтин, лікар проведений його не раніше ніж на 39-ий тижня. Винятки можуть бути зроблені тільки за наявності медичних показань для більш раннього втручання. )

Ваш малюк зараз важить близько 2,8 кг, а довжина його тіла становить приблизно 45-48 см. Деякі діти з’являються на світ уже з повноцінним волосяним покривом на голові. Довжина волосся складає від 1 до 4 см. Не дивуйтеся, якщо колір волосся вашої дитини не схожий на колір волосся будь-кого з батьків. Такі ознаки іноді успадковуються дуже химерно, а крім того, колір волосся може змінитися з віком.

Майбутня мама

Сутички Брекстона-Хікса з’являються все частіше, тривають довше, і іноді викликають дуже сильний дискомфорт. Відрізнити їх від справжніх родових сутичок просто. Тренувальні сутички приходять через нерівні проміжки часу, поступово слабшають і проходять незабаром після того, як змініть положення тіла. Родові сутички поступово посилюються, починаються через рівні проміжки часу (часові інтервали повільно скорочуються; проміжок менше, ніж п’ять хвилин переймами вважається початком активної фази пологів).

Рясні вагінальні виділення можуть бути ознакою відходу слизової пробки, але пологи іноді починаються лише через кілька тижнів після цього. Якщо у виділеннях з’являються сліди крові — ймовірно, до пологів залишилося кілька днів — або навіть менше. (Якщо починається справжнє вагінальна кровотеча, відразу ж зателефонуйте лікарю.)

Запитайте свого лікаря про результати аналізів на стрептокок групи В. Зрозуміло, вам повідомлять про них у будь-якому випадку, однак краще знати заздалегідь, щоб необхідність прийому антибіотиків під час пологів не стала для вас несподіванкою.

На пізніх термінах вагітності багато мам бачать незвично яскраві, детальні сни. У когось вони схожі на красиву казку, у когось — на фільм жахів, а в снах багатьох жінок одне переплітається з іншим. Не намагайтеся знайти пояснення цих снів в різних сонниках — тлумачення може стати ще одним приводом для занепокоєння, крім того, якщо воно виявиться вірним, то тільки завдяки збігу.

Справа в тому, що час, коли людина відпочиває, мозок працює — активно, але інакше, ніж коли ми пильнуємо. Функції та механізми сновидінь поки не повністю зрозумілі вченим, одне найбільш імовірно, що сновидіння — це результат процесу переробки інформації, яка відбувається, поки ми спимо. Під час вагітності, особливо на останніх термінах жінки турбуються про майбутнє, поступово усвідомлюючи, що вони вступають у новий етап життя, який буде різко відрізнятися від того, що було раніше. Всі думки і переживання з цього приводу відображаються в снах.

За кілька тижнів до пологів дитина опускається трохи нижче в тазову область. Це може трапитися на 37-му тижні вагітності, а також трохи раніше чи пізніше. Жінка при цьому відчуває деяке полегшення — дитина тепер більше тисне на сечовий міхур і сечовипускання частішають, зате тиск на діафрагму та грудну клітку слабшає і стає легше дихати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.