Тридцять першого тиждень вагітності: все гаразд

На цьому терміні дитина важить близько 1.3- 1.5 кг, а довжина його тіла досягає 45 см. До народження його вага збільшиться ще вдвічі або навіть більше. У мозку майбутньої дитини вже формуються зв’язки (їх будуть трильйони), які на даному етапі дозволяють йому обробляти інформацію, відзначати зміна освітленості і сприймати сигнали допомогою п’яти почуттів. Майбутня мама може помічати періоди активності та спокою дитини. Як правило, заспокоюючись, він спить і навіть бачить сни.

Тіло жінки на 31 тижні вагітності

Матка збільшилася настільки, що починає тиснути на діафрагму та інші внутрішні органи. В результаті легені не можуть достатньо розширюватися, і подих буде ускладнено до тих пір, поки дитина не перевернеться головою вниз незадовго до пологів. Турбуватися не варто: дитина отримує через плаценту стільки кисню, скільки йому необхідно. Намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі і пийте кисневі коктейлі.

У більшості випадків лікарі не забороняють займатися сексом і майбутні мами можуть помітити, що статевий акт і оргазм надає цікаве вплив на дитину. Деякі діти після сексу заспокоюються (можливо, ритмічні рухи їх заколисують, і вони засинають), інші, навпаки, стають дуже активними. Обидва варіанти реакції дитини є нормальними. Якщо лікар не сказав зворотного, секс анітрохи не шкодить дитині і ви можете займатися ним без обмежень. Коли в будинку з’явитися дитина, знаходити час, щоб побути наодинці з партнером, буде набагато важче.

Ознаки 31 тижня вагітності

Часті позиви до сечовипускання. У третьому триместрі матка тисне на сечовий міхур сильніше, ніж коли-небудь. Це нормально, так що вам доведеться змиритися з необхідністю ходити в туалет частіше звичайного, у тому числі і вночі.

Головні болі. На цьому терміні головні болі можуть виникати досить часто, але при можливості потрібно обходитися без знеболювальних. Спробуйте розслабитися, помасажуйте ступні, долоні, голову, вуха. В крайньому випадку, попросіть лікаря порекомендувати вам знеболююче. Не приймайте аспірин — він може викликати вагінальна кровотеча і передчасні пологи.

Варикоз. Матка стає все більше, важче, і все сильніше тисне не лише на внутрішні органи, але і на кровоносні судини в ногах. Через це, а також через активність гормонів вагітності і збільшення загального обсягу крові в організмі, ризик розвитку варикозного розширення вен суттєво збільшується. Щоб уникнути цього, потрібно кілька разів на день гуляти і виконувати вправи на розтяжку м’язів ніг.

Болі в спині. Через зростаючого розміру і ваги матки істотно зростає навантаження на спину. Вам можуть допомогти вправи на розтяжку м’язів спини — наприклад, деякі вправи з йоги. Перш ніж починати заняття, рекомендується проконсультуватися з лікарем — він допоможе вибрати для вас оптимальне навантаження.

Незграбність. Зсув центру тяжіння тіла і ослаблення концентрації уваги роблять майбутню маму в третьому триместрі більш незграбною, ніж зазвичай. Не потрібно з цим боротися або лаяти себе — просто будьте обережнішими, коли готуєте їжу, приймаєте душ або несете чашку з гарячим чаєм до свого робочого місця. Через один-два тижні ви навчитеся краще управляти своїм зміненим тілом, хоча потреба в цьому навичці скоро зникне.

Забудькуватість. Вчені з’ясували, що в третьому триместрі вагітності клітини об’єм клітин мозку жінок трохи зменшується (він відновитися через кілька місяців після пологів) і з’являються такі симптоми, як забудькуватість і погіршення концентрації уваги. Тому, якщо ви не робили цього раніше, записуйте все більш або менш важливе, що вам потрібно за день і / або встановлюйте нагадування в свій мобільний телефон.

Порушення сну. Судоми в ногах, печія, часті позиви до сечовипускання, тривожність — все це не сприяє міцному, спокійному сну. Спробуйте медитувати перед сном — це допомагає заспокоїти як розум, так і тіло. Якщо заснути все одно не виходить, не мучтеся, встаньте і почитайте книжку або подивіться кіно — від однієї безсонної ночі не трапиться нічого страшного.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.