Тридцять другий тиждень вагітності: в очікуванні дива

Хороша новина: при передчасних пологах на тридцять другому тижні вагітності або пізніше у дитини є всі шанси народитися і вирости абсолютно здоровим. При відсутності серйозних порушень дітям, народженим на цьому терміні, навіть не доводиться проводити дуже багато часу в лікарні.

Дитина

До тридцять другому тижні вагітності вага дитини досягає приблизно 1,7 кг, а зріст — 42 см; матка займає все більше місця в черевній порожнині. Ви набираєте близько 0.5 кг в тиждень, і, щонайменше, половина додається за рахунок росту дитини. Упродовж наступних семи тижнів його вага збільшиться ще як мінімум наполовину, так як зараз він активно копить підшкірний жир, який допоможе його вижити поза утроби матері. У нього вже є нігті на пальцях рук і ніг; у деяких дітей на цьому терміні вже є волосся на голові, а у когось волосяний покрив ще нагадує пух.

Майбутня мама

Щоб задовольнити зростаючі потреби дитини, за час вагітності об’єм крові в організмі матері збільшується на 40-50%. Матка все сильніше тисне на діафрагму і шлунок; наслідками цього можуть бути утруднене дихання і печія. Щоб зменшити дискомфорт, спите, підклавши вод голову кілька подушок, а також їжте кілька разів на день невеликими порціями.

Біль у спині, переважно в попереку, є досить поширеним ознакою пізніх строків вагітності. Однак якщо вона стає особливо сильною або якщо у вас ніколи раніше не хворіла поясниця, зателефонуйте лікаря — це може бути симптомом початку передчасних пологів.

Питання тижня: Кого ви хочете бачити поряд з собою під час пологів

Або нікого, крім медперсоналу? Пологи є глибоко особистим досвідом, і рішення про присутність членів родини, друзів або спеціально навченого інструктора можете прийняти тільки ви. Що слід враховувати, приймаючи таке рішення:

Не існує правильного рішення. В ході недавнього опитування 44% вагітних жінок сказали, що вони не хотіли б бачити в родовій палаті нікого, крім партнера і медичного персоналу; 37% заявили, що хотіли б, щоб поруч був ще хтось з родичів, а 16% бажали б , щоб поруч з ними під час пологів був близький друг. Лише 3% хочуть, щоб поруч був і інструктор по пологах.

Деякі чоловіки бояться бути присутнім при пологах (деякі жінки також побоюються цього). Участь у пологах партнера повинно бути вашим обопільним рішенням. Якщо він погодиться під вашим тиском, великий ризик, що це досвід здасться йому кошмарним. Ця тема обговорювалася не раз, і, незважаючи на будь-які доводи за і проти, тут також немає вірного рішення. Як правило, для чоловіків, які самі хочуть бути при пологах, момент появи на світ дитини стає одним з найпрекрасніших у житті; все іншим краще почекати в коридорі.

Не піддавайтеся на тиск з боку матері або свекрухи, бажаючих бути присутніми при народженні своїх онуків, якщо ви цього не хочете. Те ж саме стосується випадків, коли чоловік хоче брати участь в пологах, а жінка цьому чинить опір. Пологи повинні, в першу чергу, проходити в комфортних для вас умовах, тому ваші близькі повинні поважати ваше бажання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.