Тридцять другий тиждень вагітності: не потрібно боятися

Пологи наближаються, і деяких жінок охоплює страх. У такому випадку дуже добре допомагають дві речі: хороша підготовка (адже ви закінчили школу материнства) та страховка. А страховка — це попереднє знайомство і домовленість про прийом пологів з фахівцем пологового будинку. Все це обов’язково вас заспокоїть.

Стан жінки на 36-ому тижні вагітності

На цьому тижні жінка продовжує чекати пологів. Загальний стан при нормально протікають пологах задовільний, але як і раніше турбують безсоння, печія, здуття живота, запори і часте сечовипускання. Можливо також поява або посилення ознак токсикозу вагітності, варикозного розширення вен і геморою.

На прийомі у акушера-гінеколога жіночої консультації вже йде обговорення різних варіантів пологів, у тому числі обговорюються можливості їх знеболювання. Деяких вагітних турбує те, що пологи протікають болісно. Знеболювання пологів має багатовікову історію. На самому початку для зняття болю під час пологів застосовувалися різні магічні ритуали, потім знеболення за допомогою настоїв і відварів трав. Більше ста років тому для знеболювання пологів був застосований наркоз, але досвід показав, що він часто дає ускладнення з боку дитини. Застосовувалися також лікарські препарати, які знімали спазм м’язів, знеболювали деякі процеси пологів і так далі. Ці методики знеболювання існують і сьогодні.

Якщо жінка панічно боїться болю, варто обговорити це з лікарем пологового будинку до пологів, а для цього з ним потрібно заздалегідь познайомитися. Вже одне те, що жінка побачить лікаря і повірить йому, в значній мірі зніме її страх перед пологами. Домовленість (це ваша страховка) потрібна, але останнє слово у виборі способу анестезії і взагалі використання анестезії потрібно залишити за лікарем.

Найпоширенішим методом знеболювання пологів сьогодні є епідуральна анестезія — метод, коли знеболюючий засіб вводиться під тверду оболонку спинного мозку, в результаті чого настає повна відсутність чутливості в області малого тазу.

Сьогодні велике місце в знеболюванні пологів займають спеціальні методи психопрофілактики, які вивчаються в школах материнства. Сто років тому акушери-гінекологи вперше звернулися до досвіду пологів у індіанських жінок. Відомо, що народжували вони між справою, зовсім безболісно, займаючись важкою фізичною працею. Але в теж час народження дитини вважалося в індіанських племенах почесним, і соціальний статус матері був значно вищий, ніж у родили жінки.

Причинами безболісних пологів, які до того ж ніколи не давали ускладнень, були постійний фізична праця, відчуття радості і щастя під час вагітності та пологів. Аналіз досвіду індіанських жінок дозволив створити ряд методик по психологічній підготовці до пологів. Особливо ефективними виявляються методики самонавіювання і самомасажу.

самонавіювання краще почати навчатися за кілька місяців до пологів. Жінка вчиться правильно дихати і поєднувати дихання з розслабленням і візуальним (зоровим) поданням картини пологів. Згодом жінка почне швидко входити в цей стан і під час пологів зробить це автоматично, самостійно знеболити свої пологи.

Прийоми самомасажу допоможуть під час хворобливих сутичок:

 • потрібно погладжувати живіт за годинниковою стрілкою, після чого розтирати і розминати круговими рухами область попереку;
 • з силою розминати шкіру в області ямочок над сідницями;
 • сильно притискати великими пальцями місце внизу живота, де виступають кістки тазу;
 • вказівним пальцем помасажувати точку, що знаходиться на тильній поверхні протилежної кисті в ямці між великим і вказівним пальцем; руху пальця повторюють процес закручування гвинтика, потім сильно натискають на точку і «викручують» гвинтик;
 • інша точка для масажу знаходиться на внутрішній стороні гомілки, на чотири пальці руки самої жінки вище внутрішньої щиколотки; масаж її проводиться так само, як і масаж точки в області кисті.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.