Тридцять дев’ятий тиждень вагітності: чекаємо ще тиждень?

Деякі жінки на тридцять дев’ятому тижні вагітності зосереджуються на майбутні пологи, шукають підтримки у інших жінок, особливо у тих, які вже народжували; розмовляв зі своїми матерями, багато читають на тему пологів або просто хочуть побути одні.

Що відбувається з вами

Робите прибирання будинку перший раз за кілька місяців? Це може говорити про те, що у вас заробив так званий інстинкт гніздування. Вам хочеться підготувати будинок до появи малюка, привести все в ідеальний порядок, і щоб при цьому обов’язково було затишно. Прояви цього інстинкту проявляються і у чоловіків, але рідше. Це гарний час для того, що запастися продуктами, особливо такими, які довго зберігаються і швидко готуються — вони дуже знадобляться вам протягом перших декількох тижнів життя дитини, коли ви будете звикати до нового способу життя, і часу для походів по магазинах буде зовсім мало .

Печія і запор — це дві найбільш поширені скарги на передостанній тижні вагітності. Подорожник і вода можуть полегшити цим симптоми. Уникайте переїдання і не їжте за кілька годин до сну — це також допоможе запобігти печію.

У вашому організмі триває вироблення амніотичної рідини, але швидкість її поглинання може перевищувати швидкість вироблення, тому її рівень починає трохи знижуватися. Негайно телефонуйте лікареві, якщо у вас почався відхід амніотичної рідини. Деякі жінки можуть прийняти відхід вод за сечовипускання; якщо ви сумніваєтеся, пам’ятайте, що краще зателефонувати лікарю занадто рано, ніж пізно.

На такому пізньому терміні ви, ймовірно, відчуваєте себе дуже «об’ємної» і вже втомилися від дискомфорту, який заподіює великий живіт. У цей час потрібно якомога частіше виходити з дому. Гуляйте, ходите в кіно і ресторани. Після пологів вам буде досить важко знайти час, який можна провести удвох з чоловіком.

Що відбувається з вашою дитиною

Зараз ваша дитина, ймовірно, важить, щонайменше, 2,7 кг, а довжина його тіла становить від 37 до 48 см. з його тіла вже повністю опал лануго, нігті виросли далі кінчиків пальців і кінцівки гнутися досить добре. Дитина цілком готовий до життя поза організмом матері.

Їжа на двох

В останні тижні дитина продовжує розвиватися, тому слід продовжувати прийом пренатальних вітамінів і збільшити обсяг споживаного заліза. Крім того, потрібно пити більше води, щоб запобігти зневоднення під час пологів.

Факт тижні

епізіотомії — це розріз між піхвою і анусом, який, на думку деяких фахівців, допомагає жінкам уникнути значних розривів під час пологів.

Однак дискусії з приводу того, що краще: звичайні розриви, або епізіотомія, тривають. Важливо знати, що у деяких жінок пологи проходять взагалі без розривів. Перш ніж приймати рішення про те, робити чи не робити епізіотомію, необхідно, щоб фахівець ретельно зважив всі доводи за і проти цієї процедури.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.