Три-регол — якісний контрацептивний препарат

Гормональні контрацептиви міцно увійшли в наше життя. Сучасна жінка вже не уявляє собі життя без них, адже це зручно: один раз в день прийняти таблетку і більше ніяких проблем. Правда, проблема все ж є — це регулярність прийому контрацептиву: одна пропущена таблетка може порушити всі попередні зусилля по запобіганню вагітності.

Гормональні препарати для попередження вагітності та їх види

Такі препарати містять штучні гормони аналогічні або близькі за своєю дією на організм природних жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону. Перші препарати цього ряду були зроблені в 60-ті роки минулого століття, вони викликали безліч побічних явищ, що не могло не позначитися на репутації виробників. Але постійне вдосконалення гормональних контрацептивів призвело до того, що зараз вони являють собою досить безпечні та ефективні засоби попередження небажаної вагітності.

Гормональні контрацептиви можуть містити один вид гормонів (однокомпонентні препарати) або два (комбіновані). Однокомпонентні препарати містять однакову дозу гормонів у всіх таблетках, тому їх називають ще монофазними. Комбіновані гормональні контрацептиви можуть містити як однакове, так і різну кількість гормонів в залежності від фази менструального циклу. Велика кількість жіночих статевих гормонів затримує дозрівання фолікулів і овуляцію, викликає підвищену в’язкість слизу в каналі шийки матки.

Прийом будь-яких гормональних контрацептивів вимагає пунктуальності: прийом однокомпонентних гормональних контрацептивів дозволяється затримувати лише на 3 години, комбінованих — на 12.

Три-регол — гормональний контрацептив

Три-регол — трифазний контрацептивний препарат для прийому всередину, що містить комбінацію естрогену і гестагена (аналога прогестерону). Механізм його дії полягає в придушенні виділення гормонів, що сприяють дозріванню яйцеклітини і овуляції (фолікулостимулюючий і лютеїнізуючий гормони), що призводить до гальмування овуляції, а також змінює в’язкість секрету шийки матки, перешкоджаючи просуванню сперматозоїдів в порожнину матки.

Крім попередження небажаної вагітності три-регол може застосовуватися при функціональних маткових кровотечах, порушеннях менструального циклу, хворобливому менструальному циклі, передменструальному синдромі.

Упаковка препарату, розрахована на прийом протягом одного менструального циклу, складається з 21 таблетки трьох різних кольорів. У залежності від кольору в таблетках містяться різні дози штучних аналогів естрогену і прогестерону. У деяких упаковках є ще таблетки коричневого кольору, які містять залізо.

Перед початком застосування три-регол обов’язково проводиться повне обстеження жінки з метою виявлення можливих протипоказань для застосування гормональниих контрацептивів.

Протипоказання для прийому три-регол

Три-регол, як і більшість гормональних препаратів, має ряд протипоказань:

 • підвищена чутливість до складових частин препарату;
 • вагітність і годування грудьми;
 • злоякісні пухлини;
 • важкі захворювання шлунково-кишкового тракту і печінки, жовчнокам’яна хвороба, холецистит, хронічний коліт (запалення товстого кишечнику);
 • тяжкі серцево-судинні захворювання, особливо що супроводжуються зміною кровоносних судин головного мозку;
 • тромбози (утворення згустків-тромбів в кровоносних судинах) і тромбоемболії (відрив тромбів і перенесення їх в інші посудини з їх закупоркою);
 • ожиріння;
 • важка гіпертонія;
 • цукровий діабет та інші ендокринні захворювання;
 • деякі види недокрів’я (анемії);
 • вагінальні кровотечі невідомого походження;
 • мігрень;
 • приглухуватість.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.