Три-мерси — показаний при тривалих і рясних менструаціях

Три — мерсі — це сучасний низькодозований гормональний контрацептив (ГК), до складу якого входять таблетки трьох кольорів з різною дозуванням гормонів (трифазне дію). Випускає цей контрацептивний препарат голландська фармацевтична компанія Органон.

Як діє три-мерсі

Три-мерси — це гормональний низькодозований комбінований (так як містить два гормони) трифазний контрацептив, який має у своєму складі два синтетичних гормону: етинілестрадіол (синтетичний аналог естрогенів) і дезогестрел (синтетичний аналог прогестерону). Гормони містяться в різних дозуваннях і співвідношеннях в таблетках трьох різних кольорів (всього в упаковці 21 таблетка):

 • 7 жовтих таблеток містять 35 мкг етинілестрадіолу і 50 мкг дезогестрела;
 • 7 червоних таблеток містять 30 мкг етинілестрадіолу та 100 мкг дезогестрела;
 • 7 білих таблеток містять 30 мкг етинілестрадіолу та 150 мкг дезогестрелу.
 • Принцип дії у всіх гормональних контрацептивів однаковий: підвищена кількість жіночих статевих гормонів гальмує виділення гормонів гіпофіза — фоллікулстімулірующего і лютеінезірующій гормонів (ФСГ і ЛГ). Під дією ФСГ відбувається дозрівання яйцеклітини в яєчнику. Коли яйцеклітина дозріє, відомості про це надходять у центральну нервову систему, під впливом якої кількість ФСГ зменшується, а ЛГ збільшується. Саме ЛГ стимулює вихід яйцеклітини з яєчника (овуляцію). Якщо кількість ФСГ і ЛГ різко знижується, то яйцеклітина не дозріває і не виходить з яєчника.

  Крім того, під впливом гормонів в каналі шийки матки (цервікальному каналі) виробляється густа в’язка слиз, через яку практично не проходять сперматозоїди. А в порожнині матки змінюються властивості слизової оболонки, в результаті чого запліднена яйцеклітина не може закріпитися в стінці матки.

  Три-мерси вважається низькодозованим фізіологічним гормональним контрацептивом, так як співвідношення в ньому гормонів міняється залежно від дня менструального циклу. Перші 7 днів циклу в таблетках міститься підвищена кількість аналогів естрогенів, наступні 14 днів кількість їх зменшується, а кількість аналогів прогестерону наростає. На піку дози аналогів прогестерону відбувається обрив прийому ГК, що призводить до відторгнення слизової оболонки порожнини матки і менструальноподібна кровотеча.

  Тим не менше, кількість аналогів естрогенів в три-мерсі все ж не дуже маленьке, що дозволяє рекомендувати його прийом жінкам ближче до 30 років і старше.

  Показання для прийому три-мерсі і правила його прийому

  Три-мерси призначають для попередження небажаної вагітності й з лікувальною метою після попереднього обстеження і виключення протипоказань для його прийому. З лікувальною метою цей ГК призначають при міжменструальних кровотечах, а також при тривалих рясних менструаціях. Вважається, що регулярний прийом ГК типу три-мерсі є профілактикою утворення пухлин статевої системи.

  З метою попередження небажаної вагітності три-мерсі починають приймати з першого дня менструального циклу (першого дня менструації). Їх приймають по одній таблетці на день спочатку жовті, потім червоні і в останню чергу білі таблетки, після чого роблять тижневу перерву (починається менструальноподібна кровотеча) і потім, навіть якщо кровотеча ще триває, починають приймати таблетки з нової упаковки.

  Протипоказання для прийому три-мерсі

  Застосування ГК три-мерсі протипоказано при таких захворюваннях і станах:

 • індивідуальній непереносимості компонентів три-мерсі;
 • підвищеної згортання крові і схильності до тромбоутворення або при будь-яких захворюваннях, здатних викликати таке ускладнення (варикозному розширенні вен, тромбофлебітах, ішемічної хвороби серця, порушення мозкового кровообігу, артеріальної гіпертензії з високими цифрами артеріального тиску, цукровому діабеті з судинними порушеннями, запальних процесах в підшлунковій залозі, палять жінки старше 35 років);
 • захворюваннях і пухлинах печінки з порушенням її функції;
 • будь-яких пухлинах (як злоякісних, так і доброякісних) — гормони стимулюють ріст пухлин; особливо небезпечні гормонозалежні пухлини статевих органів і молочних залоз;
 • маткових кровотечах неясного походження;
 • порушеннях слуху, пов’язаних з отосклерозом.
 • Побічна дія ГК три-мерсі

  ГК три-мерсі звичайно добре переноситься, але іноді виявляються і його побічні дії:

 • з боку органів кровообігу — підвищення артеріального тиску, підвищене тромбоутворення;
 • з боку печінки — порушення її функції;
 • з боку органів травлення — порушення апетиту, нудота, блювання, біль у животі;
 • з боку нервової системи — головний біль, депресія;
 • з боку залоз внутрішньої секреції — хворобливість і нагрубання молочних залоз, збільшення ваги тіла, порушення обміну речовин, набряки, зміна статевого потягу;
 • з боку органів зору — підвищена чутливість слизової оболонки очей і роздратування від носіння контактних лінз;
 • з боку органів слуху — отосклероз;
 • алергічні реакції: шкірний висип, кон’юнктивіт;
 • При випадковому прийомі декількох таблеток три-мерсі можливо маткова кровотеча.

  Три-мерси — це препарат, який вимагає дуже акуратного прийому кожен день в одні і ті ж години.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.