Третій тиждень вагітності — час провести тести

Ви, ймовірно, ще не знаєте про настанні вагітності. Можливо, однак, протягом цього тижня ви помітите незначне, мажуча кровотеча. Цей так зване «кровотеча імплантації» — воно з’являється, коли плодове яйце впроваджується в стінку матки (процес, який починається приблизно через шість днів після запліднення). Втім, це кровотеча буває не у всіх.

Як росте ваша дитина

Що відбувається зараз у вашій матці? Багато всього. Ваша дитина зараз — це крихітний куля, що складається з декількох сотень клітин, число яких стрімко збільшується. Після того, як це кластер клітин (бластоциста) займає своє місце в матці, частина його стає плацентою, і починає виробництво гормону вагітності ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). Цей гормон дає яєчникам сигнал, після якого в них перестають визрівати яйцеклітини; він також викликає збільшення вироблення естрогену і прогестерону (вони запобігають відшарування внутрішньої слизової оболонки матки — разом з її маленьким мешканцем — і стимулюють зростання плаценти). ХГЧ — той самий гормон, на який реагують домашні тести на вагітність. До кінця третього тижня вагітності рівень ХГЛ, як правило, вже настільки високий, що тест може показати позитивний результат. (Якщо результат тесту негативний, спробуйте зробити ще один тест через кілька днів.)

Тим часом навколо кластера клітин в порожнині, яка потім стане амніотичній мішком, починає накопичуватися амніотична рідина. Ця рідина буде середовищем проживання вашої дитини в майбутні тижні і місяці. Зараз бластоциста одержує кисень і поживні речовини (а також виводить відходи життєдіяльності) через примітивну систему циркуляції, що складається з мікроскопічних каналів, що з’єднують розвивається малюка з кровоносними судинами в стінці матки. Плацента поки недостатньо розвинена для того, щоб взяти на себе цю функцію.

Як змінюється ваше життя

Вже на третьому тижні можуть з’явитися наступні ранні симптоми вагітності:

 • Хворобливість грудей — багато жінок відчувають її незадовго до початку місячних, але під час вагітності симптом, як правило, більш виражений.
 • Втома, не пов’язана з рівнем активності — вона може з’явитися вже незабаром після того, як ви прокинулися. Підвищення рівня прогестерону і багато інших змін в організмі, примушують багатьох майбутнім мама відчувати себе так, ніби вони пробігли марафон.
 • Часті позиви до сечовипускання. Зараз це, звичайно, пов’язано не з тиском матки на сечовий міхур, а зі змінами гормонального фону.
 • Загострення нюху імовірно є побічним ефектом підвищення рівня естрогену. Запахи, які раніше були практично нерозрізненими або слабкими, тепер можуть викликати сильну відразу або навіть нудоту.
 • Відраза до деяких продуктів харчування, навіть до улюблених раніше, є дуже поширеним ранньою ознакою вагітності.
 • Нудота або блювання зазвичай з’являються декількома тижнями пізніше, але деякі жінки вперше стикаються з цим симптомом вже на третьому тижні.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.