Треті пологи: щастя повинно бути багато

Треті пологи — це зазвичай запланований процес, коли жінка свідомо хоче стати матір’ю і вже має чималий досвід у цій галузі. Тому третя вагітність зазвичай протікає більш спокійно: досвід підказує жінці, чого варто побоюватися, а чого немає. А від стану нервової системи багато в чому залежить і перебіг вагітності.

Як протікає третя вагітність

Під час третьої вагітності рідко трапляються якісь несподіванки. Як правило, жінка вже до всього готова і спокійно переносить свій стан. Більш того, вона насолоджується цим станом, так як пішли всі попередні побоювання і страх, в душі запанував спокій. Напевно, тому під час третьої вагітності набагато рідше зустрічаються токсикози, як першої, так і другої половини.

Проблема третьої вагітності полягає в тому, що наступає вона зазвичай після тридцяти років, а частіше навіть ближче до сорока років. До цього часу жінка, як правило, вже має хронічні захворювання або вогнища інфекції у вигляді хронічного тонзиліту, пієлонефриту, захворювань шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та ендокринної систем, хронічних запальних захворювань жіночих статевих органів. Природно, що під час вагітності багато з цих захворювань дадуть про себе знати у вигляді загострень або пізніх токсикозів вагітності (гестозів). Тому третя вагітність обов’язково повинна бути планованою з попереднім обстеженням матері і батька майбутньої дитини.

Ще одна небезпека, яка може підстерігати при вагітності жінку, що наближається до 40 років — це вади розвитку плоду. Але і це можна попередити, сходивши на консультацію до лікаря-генетика.

З віком також погіршується стан венозної системи, тому під час третьої вагітності зростає число випадків варикозного розширення вен і геморою. Зростає і число залізодефіцитних анемій зі зниженням кількості гемоглобіну в еритроцитах. Кількість гемоглобіну цілком можливо запасти заздалегідь під час підготовки до планованої вагітності за допомогою правильного харчування (нежирні сорти м’яса, яйця, рибна ікра).

Болі в попереку і внизу живота під час третьої вагітності можуть бути сильнішими, ніж раніше через розтягнення м’язів живота і неспроможності м’язів тазового дна. З цієї ж причини у жінки може періодично виникати нетримання сечі. Для того щоб підтримувати живіт в правильному положенні, необхідно носити дородовий бандаж.

При третьої вагітності також часто спостерігається низьке прикріплення плаценти — близько до виходу з матки або навіть повне перекриття цієї виходу плацентою. Це відбувається від того, що виснажилася слизова оболонка порожнини матки. Розташування плаценти буде видно на УЗД, тому при правильному спостереженні в жіночій консультації сюрпризів для жінки і гінеколога бути не повинно: якщо пологи будуть неможливі, то жінці проведуть планове кесарів розтин.

Нарешті, при третій вагітності збільшується можливість переношування вагітності, що може загрожувати дитині недоліком кисню через старіння плаценти. Частіше народжуються і великі діти, з вагою більш ніж 3600 р.

особливо третього пологів

Зазвичай треті пологи протікають досить швидко, менш болісно і не так страшать жінок. Крім того, підготовлені попередніми пологами родові шляхи краще розкриваються, м’язи тазового дна краще розтягуються, через що і мати, і дитина менше травмуються.

Але і тут є свої підводні камені. Збільшується ризик кровотеч у пологах через те, що розтягнуті м’язи не так швидко скорочуються і не здавлюють кровоносні судини, зяючі після народження плаценти. Це небезпечне ускладнення, але сучасний пологовий будинок цілком може з ним впоратися. Ще одна небезпека — стрімкі пологи, жінка може народити раптово, прямо на вулиці, що збільшує ризик травматизації і матері, і дитини.

Перебіг пологів може порушитися через вторинної родової слабкості, яка проявляється в тому, що сутички спочатку виникають як зазвичай і навіть посилюються, а потім зменшуються і навіть зовсім припиняються. Так як родовий процес вже почався, в такій ситуації страждає дитина (через нестачу кисню і поживних речовин), тому жінці доводиться проводити стимуляцію пологової діяльності.

Іноді, якщо жінка в минулому перенесла запалення матки, виникають проблеми з відділенням від її стінок плаценти. У такому разі проводиться ручне відділення плаценти.

Кесарів розтин проводиться при низькому прикріпленні або передлежанні плаценти і в тому випадку, коли розміри плоду перевищують розміри тазу жінки.

після третього пологів

після третього пологів м’язи матки скорочуються повільно, що може призводити до кровотеч і запальним процесам (затримуються в порожнині матки виділення — лохії — це прекрасна живильне середовище для різних збудників інфекцій). Для того щоб матка краще скорочувалася, жінці призначають лікарські препарати і фізіотерапевтичні процедури.

Але зате з появою молока після третіх пологів у жінки проблем не буде: воно приходить відразу.

Треті пологи мають свої особливості і складності, але все це цілком переборно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.