Трентал — таблетки: допоможуть відновити систему кровообігу

Трентал в таблетках призначають при ішемічній хворобі серця, порушеннях мозкового кровообігу і кровообігу в області сітківки ока, якщо страждають кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок — у всіх цих випадках трентал покращує стан хворих і припиняє прогресування судинної недостатності.

Як діють пігулки трентал

Таблетки трентал діють не так інтенсивно, як введений внутрішньовенно краплинно розчин, а тому мають набагато менше протипоказань та побічних ефектів.

Але механізм дії і у таблеток, і у розчину однаковий. Більш м’яку дію таблеток полягає в тому, що після їх прийому діюча речовина (пентоксифілін) повністю всмоктується в кров і надходить у тканини, у тому числі проходить «перше проходження» через печінку, частково розкладаючись там на продукти обміну (метаболіти). Трентал з’єднується з мембранами еритроцитів і метаболізується спочатку в еритроцитах, а потім, при повторному проходженні через печінку, і в ній. Продукти обміну трентал частково володіють біологічною активністю. Надалі метаболіти трентал виводяться через нирки з сечею, а незмінена речовина — через кишечник з калом. Виведення з організму трентал знижується у хворих літнього віку та при захворюваннях печінки.

Потрапивши в організм, трентал заряджає енергією клітини гладкої мускулатури стінок кровоносних судин, еритроцити і тромбоцити. Результатом такої дії є зняття спазму кровоносних судин і розширення їх просвіту, а також відновлення нормальної конфігурації еритроцитів (це призводить до того, що гемоглобін, який в них міститься, краще насичується киснем) і попередження склеювання тромбоцитів (це попереджає тромбоутворення).

В яких випадках призначаються

Таблетки трентал призначаються при порушенні прохідності кровоносних судин, викликаних різними причинами. Краще, якщо трентал призначається курсами в початкових стадіях таких захворювань, тоді процес змін у кровоносній системі вдається призупинити або значно сповільнити. Але якщо кровоносні судини змінені значно, то трентал не призначають.

Найчастішою причиною виникнення системного ураження кровоносних судин є атеросклероз, при якому на стінках кровоносних судин відкладаються атеросклеротичні бляшки. Якщо такі зміни виникають у коронарних артеріях, що живлять серце, то таке захворювання називається ішемічною хворобою серця (ІХС). При цьому якщо наступає спазм коронарних артерій, то він проявляється у вигляді сильних болів в області серця — нападів стенокардії. Не знятий своєчасно напад стенокардії може призвести до інфаркту міокарда — відмирання ділянки тканини серцевого м’яза.

Якщо призначити при початкових стадіях ІХС таблетки трентал, то коронарні судини розширяться, напади стенокардії стануть більш рідкісними або зникнуть зовсім. Точно також трентал діє при порушеннях мозкового кровообігу — в цьому випадку він попереджає розвиток ішемічного інсульту.

Таблетки трентал курсами призначаються також при облітеруючому ендартеріїті (запаленні стінок кровоносних судин на тлі алергії до власних тканин), ураженнях судин сітківки, стоп і кистей при цукровому діабеті і деяких інших захворюваннях.

Чи може бути передозування

Передозування таблеток трентал цілком реальна, хворий при цьому відчуває самі неприємні відчуття. Саме тому трентал в таблетках не варто приймати самостійно, його може призначати тільки лікар.

Передозування таблеток трентал проявляється у вигляді різкого зниження артеріального тиску, що викликає нудоту, запаморочення, посилене серцебиття. З’являється страх смерті. Якщо вчасно не надати такому хворому допомогу, то підвищується температура, з’являється спочатку рухове і психічне збудження, блювання у вигляді «кавової гущі» (ознака кровотечі з шлунково-кишкового тракту), а потім втрата свідомості, судоми і кома.

Лікування передозування починається з екстреного промивання шлунка, після чого хворому дають кілька таблеток активованого вугілля. Подальше лікування зазвичай проводиться в умовах стаціонару: призначаються препарати, що підтримують життєво важливі функції, протисудомні засоби і так далі.

Тому таблетки трентал продаються в аптеках тільки за рецептом лікаря, він же призначає дозування цього лікарського препарату та тривалість курсу лікування, враховуючи всі свідчення і протипоказання для його застосування. Самостійно приймати таблетки трентал не можна.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.