Трентал при вагітності — допоможе усунути порушення кровообігу

В інструкції до тренталом, розробленої виробником (індійської фармацевітческой компанією Авентіс Фарма) зазначено, що трентал при вагітності протипоказаний. Тим не менш, цей препарат широко застосовується для лікування різних порушень з боку кровообігу, що виникають у цей складний для жінки період.

Порушення кровообігу, які можуть виникати під час вагітності

Будь-які порушення кровообігу під час вагітності можуть представляти загрозу для плода. У другій половині вагітності у жінки може початися таке ускладнення, як пізній токсикоз вагітності або гестоз. Це стан тісно пов’язано із застоєм крові в найдрібніших кровоносних судинах — капілярах, що викликає спочатку набряки (рідина пропотіває через стінки судин), а потім зміни з боку нирок (високий артеріальний тиск і білок у сечі), і, нарешті, з боку головного мозку (головний біль, судоми, кома).

Сьогодні всі вагітні жінки перебувають під постійним спостереженням акушера-гінеколога жіночої консультації, тому важкі гестози зустрічаються дуже рідко, зазвичай їх лікують на стадії набряків.

Іншою причиною порушення кровообігу під час вагітності є фето-плацентарна недостатність (ФПН). Це порушення кровообігу в системі мати — плацента — плід. Як правило, це викликано стійким спазмом судин плаценти, через що плід недоотримує кисню і поживних речовин. Крім того, на тлі застою крові в кровоносних судинах плаценти можуть утворюватися тромби. При незначній ФПН у дитини може бути перинатальне ураження нервової системи легкого ступеня і деяке відставання в розвитку, при значних порушеннях кровообігу в плаценті — тяжкі ураження головного мозку, передчасні пологи і народження мертвого плоду.

З якою метою вводять трентал під час вагітності

Під час вагітності особливе значення мають лікарські препарати, що відновлюють нормальний кровообіг, одним з таких препаратів є трентал. Виробниками цей препарат не рекомендований до застосування під час вагітності через те, що не проводилися адекватні клінічні дослідження його дії на вагітних жінок. Тим не менш, на практиці цей препарат широко використовується, так як в даному випадку можлива користь від його застосування перевищує потенційний ризик для організму плоду. Безумовно, призначати цей препарат вагітній жінці (як і взагалі всі лікарські препарати) повинен тільки лікар.

Трентал сприяє розширенню кровоносних судин плаценти, попереджує склеювання тромбоцитів (профілактика утворення тромбів) і знижує в’язкість крові, повертає еритроцитам нормальну конфігурацію, в результаті чого вони можуть переносити до тканин більше кисню.

Така дія допомагає зменшити порушення кровообігу і при гестозах, і при фето-плацентарної недостатності. Трентал зазвичай призначається в таблетках тривалої дії (трентал — 400), які досить приймати один раз на день. Тривалість курсу лікування призначає лікар.

При швидко розвивається недостатності кровообігу у вагітних жінок трентал може призначатися внутрішньовенно крапельно.

У яких випадках трентал вагітним жінкам не призначається

Трентал в таблетках не призначають вагітним жінкам з виразковою хворобою — він подразнює слизову оболонку шлунка. Крім того, трентал не призначається при підвищеній кровоточивості або при підозрі на внутрішню кровотечу (наприклад, на крововилив у сітківку ока). Після 33 тижня вагітності трентал намагаються не призначати, так як це може призвести до кровотечі під час пологів або операції кесаревого розтину. Не призначається трентал також при порфірії (природженому порушенні обміну, яке супроводжується світлобоязню) і при підвищеній чутливості до тренталом і інших похідних ксантину (наприклад, до кофеїну).

Для внутрішньовенного введення трентал протипоказаннями є порушення серцевого ритму, виражений атеросклероз серцевих чи мозкових артерій, дуже низький артеріальний тиск.

Побічні ефекти

У переважній більшості випадків трентал добре переноситься, але зустрічаються і побічні ефекти. Особливо небезпечні для вагітної жінки побічні ефекти з боку серцево-судинної системи, такі, як різке зниження артеріального тиску, посилене серцебиття, порушення серцевого ритму, болі в серці, прогресування стенокардії.

Рідше зустрічаються побічні ефекти з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, відчуття постійної тривоги, безсоння, судоржная готовність.

Частіше виникають зміни з боку шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчовивідних шляхів, які проявляються сухістю в роті, порушенням апетиту, атоническими запорами (порушенням рухової активності кишечника, що важко переноситься вагітними, у яких і так є схильність до закрепів), загостренням захворювань жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, порушенням функції печінки.

Зустрічаються також порушення зору, зміни з боку крові (зменшення числа клітин крові та зниження її згортання здатності), почервоніння шкіри обличчя у вигляді «припливів», набряки, алергічні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.