Трентал — опис засоби для поліпшення кровообігу

Трентал являє собою лікарський препарат, який покращує прохідність кровоносних судин, що призводить до поліпшення роботи системи кровообігу в цілому. При цьому навантаження на серце аніскільки не збільшується і це є головною перевагою трентал.

Трентал і пентоксифілін — це одне і те ж?

Пентоксифілін є діючою речовиною дуже багатьох лікарських препаратів, у тому числі і трентал — іменне таке торговельна назва пентоксифіліну дала фармацевтична компанія Авентіс Фарма (Індія).

Дія цих препаратів абсолютно ідентично. В основному вони сприяють заряджених додатковою енергією у вигляді АТФ клітин гладких м’язів стінок кровоносних судин і деяких формених елементів крові — еритроцитів і тромбоцитів. Все це призводить до розширення кровоносних судин, їх підвищеної прохідності (можливо також зниження артеріального тиску), кращому насиченню гемоглобіну еритроцитів киснем і перешкоди склеювання тромбоцитів (профілактика тромбозів). В результаті кровоносна система починає працювати більш ефективно, але навантаження на серце при цьому не збільшується.

Така дія трентал дозволяє широко застосовувати його при лікуванні дуже багатьох захворювань, які супроводжуються поганою прохідністю кровоносних судин.

При яких захворюваннях застосовується трентал

Трентал призначають при різних захворюваннях, які розвинулися на тлі атеросклерозу і супроводжуються поганою прохідністю кровоносних судин. Це може бути ішемічна хвороба серця (ІХС), порушення мозкового кровообігу, порушення кровообігу в області периферичних кровоносних судин і так далі. У всіх цих випадках трентал здатний значно поліпшити самопочуття хворих.

Судинні порушення характерні і для цукрового діабету. Найчастіше порушення кровопостачання при цукровому діабеті виникають в судинній оболонці ока, сітківці, периферичних судинах кистей рук і стоп ніг. У всіх цих випадках призначається трентал.

Одним з важких захворювань, що вражають переважно чоловіків молодого віку, є облітеруючий ендартеріїт. Сьогодні вважається, що це захворювання викликається аутоімунними процесами, тобто алергією на власні тканини. Під дією цих процесів починається запальний процес в стінках кровоносних судин нижніх кінцівок. Процес значно посилюється при палінні і зловживанні алкоголем.

У результаті запалення потовщується внутрішня оболонка кровоносних судин, що значно зменшує їх просвіт. Крім того, запалення охоплює й інші оболонки судин, а також навколишнє їх жирову клітковину, яка ущільнюється й здавлює кровоносні судини, ще більше посилюючи їх непрохідність. Облітеруючий ендартеріїт частіше протікає тривало з повільним наростанням симптомів. Трентал здатний значно сповільнити прогресування цього захворювання.

Застосовують трентал також при порушеннях слуху судинного походження (приглухуватості), трофічних виразках, посттромботичний синдромі і так далі.

Чи можна приймати трентал без призначення лікаря

Трентал звичайно добре переноситься, але у нього є протипоказання і побічні ефекти, які не дозволяють застосовувати цей препарат без призначення лікаря.

Застосування трентал протипоказано при гострих інфарктах міокарда, виражених атеросклеротичних ураженнях кровоносних судин (у тому числі в поєднанні з високим артеріальним тиском), будь-яких кровотечах, в тому числі внутрішніх (крововиливах в головний мозок, в сітківку ока і так далі) — при всіх цих станах застосування трентал може завдати відчутної шкоди організму хворого.

Крім того, трентал протипоказаний при вагітності (клінічні випробування на вагітних жінках не проводилися), годуванні дитини грудьми (трентал виділяється з молоком матері), і при підвищеній чутливості до тренталом і інших похідних ксантину (кофеїн, теофілін, теоброміну).

З обережністю призначають трентал у віці до 18 років (адекватні клінічні випробування з цим контингентом хворих не проводилися), при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки (таблетки), низькому АТ, порушеннях функції печінки і нирок.

Незважаючи на те, що трентал звичайно добре переноситься, він має і ряд побічних ефектів (з боку центральної нервової та серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, крові, органів зору, алергічні реакції), які враховує лікар при призначенні цього препарату.

При правильному призначенні трентал — це ефективний лікарський препарат, але якщо його приймати без урахування всіх показань і протипоказань, то він може завдати організму хворого шкоду.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.