Трави для печінки: очищення фільтра

Печінка виконує в нашому організмі дуже важливу функцію очищення організму від отрут і продуктів обміну речовин. При порушеннях функції печінки частину отрут продовжує отруювати наш організм. Якщо ж печінка повністю втратила свою функцію, то подальше існування організму неможливо.

Які захворювання можуть вражати печінку

Це можуть бути захворювання власної тканини печінки з ураженням печінкових клітин, найчастіше це захворювання вірусного походження — гострі та хронічні гепатити та їх наслідки. При запальних процесах клітини печінки частково гинуть і замінюються клітинами сполучної тканини. Тривало протікає запальний процес може призвести до значного розростання сполучної тканини і зниження функції печінки — цирозу печінки.

На стані печінки не можуть не відбиватися і різні захворювання жовчовивідних шляхів, в тому числі жовчного міхура. Запалення жовчного міхура та жовчних проток приводять до застою жовчі, зміни її хімічного складу, а в деяких випадках і до жовтяниці. Все це негативно впливає на функцію печінки.

Жовчогінні трави

Жовчогінні трави можна розділити на три групи:

 • підсилюють утворення жовчі (холеретики, наприклад, кукурудзяні рильця, квітки безсмертника, квітки кульбаби); механізм дії холеретики обумовлений рефлексами зі слизової оболонки кишечника, які сприяють активізації роботи клітин печінки;
 • сприяють виділенню жовчі з жовчного міхура в кишечник — холікінетікі, наприклад, барбарис, фенхель звичайний; холікінетікі підвищують тонус жовчного міхура і жовч під тиском виділяється в загальний жовчний проток;
 • спазмолітики (трава материнки, трава м’яти перцевої, квіти ромашки аптечної) вони знижують тонус жовчних шляхів і сприяють вільному проходження жовчі.
 • Майже всі жовчогінні трави надають на печінку та жовчні шляхи поєднане дію, стимулюючи утворення жовчі, її викид в кишечник, надаючи при цьому протизапальну і антибактеріальну дію. Прикладом такої дії є кукурудзяні рильця, які при прийомі всередину сприяють збільшенню кількості жовчі, роблять її менш в’язкою і щільною, знижують вміст у ній білірубіну. Основні показання до застосування препаратів кукурудзяних рилець: запалення жовчного міхура (холецистит), запалення жовчних проток (холангіт), запалення печінки (гепатит) із затримкою жовчовиділення.

  Призначають кукурудзяні рильця у вигляді відварів і настоїв. Відвар кукурудзяних рилець готується так: столову ложку сухих подрібнених кукурудзяних рилець заливають склянкою холодної води, кип’ятять протягом 30 хвилин, охолоджують, доливають до вихідного рівня кип’яченою водою, проціджують і приймають по столовій ложці 3-4 рази на день.

  Відвар з квіток безсмертника піщаного застосовується при жовчнокам’яній хворобі, хронічних холециститах та гепатитах, порушенні рухової активності жовчовивідних шляхів. Відвар готується з розрахунку столова ложка сухих подрібнених квіток на склянку води (готується так само, як відвар з кукурудзяних рилець), приймають у теплому вигляді по половині склянки 2-3 рази на день.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.