Трави для нирок: мучниця і хвощ

Ниркові захворювання і захворювання сечовивідних шляхів традиційно лікуються настоями і відварами трав, які мають протизапальну, антибактеріальну, спазмолітичну і сечогінну дію. Рослинні препарати активно використовуються тому, що захворювання нирок вимагають тривалого, часом безперервного лікування, яке неможливо здійснити тільки з використанням лікарських препаратів.

Основні принципи лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів

Значну частину захворювань нирок та сечовивідних шляхів складають запальні захворювання, які маю тенденцію до тривалого і часом непомітного течією. Тим не менш, такий постійний запальний процес призводить з часом (іноді через роки і десятки років) до порушення функції нирок, що є вже важким ускладненням, так як саме нирки виводять з організму всі отрути. Якщо порушується функція нирки, то отруйні продукти обміну речовин накопичуються в організмі і повільно отруюють його. Такий стан називається хронічною нирковою недостатністю.

Саме тому запальні процеси нирок і сечовивідних шляхів лікуються дуже довго. Традиційно схема лікування таких захворювань виглядає так: при загостренні хронічного захворювання або при гострому захворюванні призначаються не менш ніж на 10 днів лікарські препарати з антибактеріальними властивостями (антибіотики та інші антибактеріальні засоби), після цього на 10 днів призначаються лікарські трави, які підтримують дію прийнятих антибіотиків (вони володіють легким антибактеріальну дію), а також очищають сечовивідні шляхи від продуктів запалення, відмерлих клітин і кристалів солей, так як мають сечогінну і спазмолітичну (розслаблюють стінки сечовивідних шляхів) дію. Після курсу прийому трав зазвичай робиться перерва на 10 днів і все починається знову. Таке лікування хворий зазвичай отримує протягом не менше півроку.

Існує безліч трав, що володіють необхідними властивостями для лікування нирок. Сьогодні фахівці-нефрологи за краще призначати їх по одній — дві на курс, так як лікування за допомогою великих зборів може надати непередбачуване дію на хворі нирки. Адже трави — це теж ліки і дія їх найчастіше не зовсім вивчено, тим більше в різних поєднаннях.

З лікарською метою для лікування запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів застосовуються мучниця, хвощ польовий, листя брусниці, нирковий чай та інші трави.

Толокнянка при захворюваннях нирок

Толокнянка або ведмежі вушка — це багаторічний вічнозелений чагарник з сімейства вересових. Стебло його стелиться по землі й має багато відгалужень. Листя щільні, шкірясті, овальні, зверху темніші, ніж знизу. Квітки — дрібні рожеві перекинуті дзвіночки, зібрані в невеликі пензлики, плоди — червоні ягоди. Цвіте в травні — червні. Росте в північних соснових лісах в Сибіру, на Уралі, Далекому Сході. В якості лікарської сировини використовуються листя.

Настої і відвари з листя мучниці мають антибактеріальну, протизапальну та сечогінну дію, що дозволяє їх активно використовувати при лікуванні захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Але при передозуванні можливе загострення захворювання, так як великі його дози надають подразнюючу дію на нирки і сечовивідні шляхи.

Приготувати в домашніх умовах їх можна так:

  • настій листя мучниці: столову ложку сухої подрібненої сировини заливають склянкою гарячої кип’яченої води, поміщають на водяну баню, тримають 15 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують, віджимають, доливають кип’яченою водою до початкового рівня і приймають по третині склянки три рази на день через годину після їжі;
  • відвар листя мучниці: столову ложку сухої подрібненої сировини заливають склянкою води, доводять до кипіння, варять 10 хвилин, охолоджують, проціджують, доводять до вихідного рівня кип’яченою водою і приймають по столовій ложці три рази на день після їди.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.