Трава звіробій і її медичне застосування

загрузка...

Зараз багато людей звернулися до досвіду народної медицини. У деяких випадках це добре, якщо замість хімічної речовини вживається природні ліки. Але медицина зробила крок далеко вперед і багато лікарські препарати не мають аналогів в природі. Тому для того, щоб лікуватися засобами народної медицини, потрібно все ж порадитися з лікарем.

Біологічно активні речовини в рослинах

Біологічно активні речовини — це сполуки, які надають на організм різну дію: стимулюючу, профілактичне, лікувальне і навіть отруйна. Характер дії залежить від хімічної структури речовини, дози і способу його застосування. У рослинах утворюється багато різних сполук, що відносяться до активних речовин, одне з них зазвичай переважає і надає основні властивості рослині. Активні речовини однієї рослини часто вступають між собою в складні реакції.

Звіробій продірявлений

Звіробій продірявлений представляє собою багаторічна рослина 20-50 см заввишки з прямими гіллястими стеблами, дрібними довгастими листям, розташованими на стеблі один проти одного. На кінці гілок знаходяться золотисто-жовті многотичіночние квітки.

Росте звіробій на лугах, вибираючи більш-менш зволожені місця пагорбів, на узліссях лісу, цвіте в червні-вересні. Для медичних цілей використовується трава, яку збирають в період масового цвітіння. Сушка сировини виробляється на відкритому повітрі (наприклад, під навісом).

Хімічний склад трави звіробою

 • У траві звіробою містяться флавони, антоціани, ефірну олію, дубильні речовини, органічні кислоти, мінеральні солі, смолисті речовини. Флавони і антоціани відносяться до флавоноїдам — з’єднанням, розчинені в клітинному соку. Флавони — це жовті пігменти клітинного соку квіток, антоціани — квіток і плодів. Обидві ці групи сполук мають подібні властивості і діють расслабляюще, сечогінно, дезінфіцірующе, сприяють зменшенню проникності кровоносних судин, нагромадженню вітаміну С в організмі.
 • Ефірні олії — це складна летюча (з вираженим запахом) суміш вуглеводнів, один з яких надає їм характерний запах. Ефірне масло трави звіробою має ранозагоювальні властивості.
 • Дубильні речовини — це органічні речовини різної будови, які надають рослинам терпкий смак і мають протизапальну, в’яжучу дію. Крім того, дубильні речовини здатні пригнічувати ріст бактерій і вірусів.
 • Органічні кислоти беруть активну участь в обміні речовин, збільшують виділення слини, жовчі і шлункового соку.
 • Смоли — складні хімічні речовини, не розчинні у воді, що володіють різними запахами. Володіють ранозагоювальними і протимікробними властивостями.
 • Дія трави звіробою на організм людини

  Звіробій — одне з найпопулярніших лікарських рослин. Має загальнозміцнюючу, протизапальну, кровоспинну і в’язким дією. Звіробій регулює обмін речовин, активізує травлення, має жовчогінну, спазмолітичну (розслаблює гладку мускулатуру внутрішніх органів і кровоносних судин) і заспокійливою дією.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.