Транссексуали — хто вони

Транссексуали — це люди обох статей і будь-якої орієнтації, які постійно або періодично, але досить тривалими періодами відчувають незадоволеність, незадоволеність своїм фізичним тілом і моральний дискомфорт від відчуття перебування не в «своєму» теле та гендерної соціальної ролі, нав’язаної їм суспільством. Це люди, які відчувають, усвідомлюють і відчувають себе належними до іншого соціальному полу, прагнучі утвердитися в суспільстві в ролі свого психічного, а не фізичного або паспортного статі. Не завжди транссексуали прагнуть для цього змінити зовнішність, статеві ознаки і / або соціальний, паспортний підлогу.

Невелика частина транссексуалів не відчуває себе повністю приналежними до протилежної статі, а тому самопозіціоніруется або як взагалі безстатеві істоти, що заперечують підлогу або ж не мають його зовсім (агендери), або як би між статями, поєднуючи в собі властивості і світовідчуття обох статей (бігендери, андрогіни).

Багато хто з нас схильні думати, що ми самі вільні управляти своїми симпатіями і антипатіями, а тому маємо свободу вибору і статевої орієнтації. Се також частково є оманою, оскільки за сексуальну поведінку індивіда відповідає частина мозку під назвою гіпоталамус, і у жінок ця область помітно менше, ніж у чоловіків.

Німецький вчений доктор Гюнтер Дорнер довів, що гіпоталамус генетичних чоловіків-транссексуалів реагує на присутність жіночих гормонів в організмі також, як гіпоталамус жінки. А іншим дослідником з Нідерландського інституту Діком Саабом було встановлено, що розмір гіпоталамуса у чоловіків-транссексуалів має розмір жіночого або менше. Таким чином, генетичні чоловіки-транссексуали мають жіночу структуру мозку або, іншими словами, жіночі мізки, укладені в чоловічу зовнішню оболонку. Прямо пропорційно йде справа у генетичних жінок-транссексуалок.

Належність до певної статі виникає при взаємодії розвивається мозку і статевих гормонів. Саме гіпоталамус приймає рішення, до якого підлозі Ви відчуваєте потяг. Йому потрібне постійне надходження чоловічих гормонів, щоб чоловік поводився «по-чоловічому» і відчував потяг до жінки. Якщо з якоїсь причини в гіпоталамус надходить їх недостатнє, то останній заповнює прогалину за рахунок жіночих гормонів і чоловік починає відчувати потяг до іншого чоловіка або ж виявляти жіночність у поведінці. У точності навпаки відбувається в організмі генетичних траснссексуалок.

Людям з гетеро орієнтацією інколи важко зрозуміти транссексуалів. Наприклад, якщо дівчина відчуває потяг до чоловіків, але в теж час говорить, що вона — хлопець-гей і хоче змінити стать. Така поведінка здається деструктивним, оскільки, залишаючись жінкою, її шанси на постійні стосунки з чоловіками значно вище, до того ж є фізична можливість до створення повної сім’ї з власними дітьми. Чому ж ця дівчина хоче змінити стать? Все просто: ВОНА психологічно — ЦЕ ВІН, а тому зміна статі необхідно, щоб увійти в гармонію з власним самовідчуттям і стати самим собою, тобто, в даному випадком, чоловіком-геєм.

Психічний підлогу гермафродита також може бути будь-яким. Гермафродитизм — це рідкісне вроджене стан, коли організм володіє обома статевими ознаками. Багато гермафродити, якщо їх не прооперували в дитинстві, у свідомому віці вибирають корекцію зовсім не в ту сторону, в яку здавалося б логічним лікарям виходячи з того, яка система органів або які статеві ознаки більш розвинені, а також наявності набору хромосом. Багато гермафродити абсолютно свідомо відмовляються від корекції статі, приймають і відчувають себе такими, які вони є.

Розуміння відмінностей в пристрої мозку, психологічному самосприйнятті дозволяє нам терпиміше ставитися один до одного, краще влаштовувати своє життя і без упередженості судити про власні нахили.

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.