Трамадол: вбиває біль

Трамадол — синтетичний опіоїдний анальгетик центральної дії, який застосовується для придушення гострих хронічних або післяопераційних болів. Оскільки трамадол належить до класу наркотичних болезаспокійливих препаратів, у цього лікарського засобу досить багато побічних ефектів і протипоказань. У силу цих причин трамадол для придушення незначних або середньої тяжкості болю, як правило, не застосовується.

Основні показання до прийому трамадолу — помірні або сильні болі, різні за походженням (трамадол підходить для придушення післяопераційних болів, нейропатіческіх болів, болів, викликаних травмами або пухлинами). Крім того, трамадол може бути призначений як знеболююче при виконанні деяких діагностичних процедур, що викликають сильний біль.

Як приймати трамадол

Рекомендоване дозування трамадолу залежить від форми випуску препарату та стану здоров’я людини. В залежності від інтенсивності болю аналгетичний ефект трамадолу може зберігатися протягом чотирьох-восьми годин. Як правило, трамадол пригнічує болі дуже швидко, але за відсутності аналгетичного ефекту протягом півгодини-години після прийому дозволяється прийняти аналогічну дозу препарату повторно.

 • Трамадол у формі таблеток або капсул: для дорослих і дітей віком від чотирнадцяти років і старше — п’ятдесят міліграмів одноразово або сто міліграмів одноразово (при сильних болях). Для дітей у віці молодше чотирнадцяти років оптимальна доза розраховується виходячи зі співвідношення один-два міліграма трамадолу на кожен кілограм маси тіла. Трамадол в таблетках можна приймати як натщесерце, так і після їжі — його дія не залежить від вмісту шлунка, запиваючи деякою кількістю рідини.
 • Трамадол у формі крапель: для дорослих і дітей віком від чотирнадцяти років рекомендована доза становить двадцять крапель одноразово (краплі потрібно розмішати в невеликій кількості рідини). Для дітей молодше чотирнадцяти років доза розраховується виходячи зі співвідношення один-два міліграма трамадолу на кожен кілограм маси тіла.
 • Трамадол у формі свічок: тільки для дорослих — сто міліграмів препарату до чотирьох разів на добу.
 • Трамадол у формі ампул для внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій: призначається лікарем. Рекомендоване дозування — від п’ятдесяти до ста міліграмів внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Добова норма трамадолу не повинна перевищувати четирхсот міліграмів.
 • Протипоказання

  Заборонено приймати трамадол в стані алкогольного сп’яніння, одночасно з алкоголем або наступними препаратами:

 • Іншими наркотичними анальгетиками (опіоїдами)
 • седативних препаратів або транквілізаторами
 • антидепресанти та іншими препаратами для зняття симптомів депресії і панічних розладів
 • Препаратами для лікування психічних розладів (наприклад, ліками від біполярного розладу, шизофренії)
 • Оскільки трамадол належить до класу наркотичних болезаспокійливих препаратів, при тривалому його прийомі висока ймовірність формування залежності — тому приймати трамадол необхідно строго у відповідності з інструкціями лікаря або виробника, ні в якому разі не збільшувати дозу або частоту прийому препарату самостійно, без консультації з лікарем. Самостійне припинення прийому трамадолу так само не рекомендовано, оскільки в цьому випадку можуть виникнути симптоми так званого «синдрому відміни». Лікування трамадолом не рекомендовано в період вагітності та годування груддю.

  Можливі наслідки

  При появі наступних побічних ефектів після прийому препарату необхідно припинити прийом трамадолу і звернутися за медичною допомогою:

 • Галюцинації, підвищення температури, почастішання серцебиття, нудота, блювота, порушення координації, непритомність, діарея
 • Судоми, конвульсії
 • Висип, почервоніння шкіри
 • Швидке неглибоке дихання, слабкий пульс
 • До менш серйозних побічних ефектів, які може викликати трамадол, відносяться запаморочення, головний біль, запори і розлад шлунку, підвищена нервозність, тривожність, сонливість і млявість.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.