Токсикоз — сумно відомий ознака вагітності

Під час вагітності організм матері пристосовується до зростаючого малюкові і його потребам. Іноді цей процес проходить не цілком благополучно, і з’являються різні неприємні симптоми, наприклад, токсикоз. Після закінчення вагітності він проходить, проте протягом сорока тижнів може доставляти майбутній мамі значний дискомфорт.

Ранній токсикоз

Токсикоз під час вагітності може виявлятися по-різному і мати різні причини. На ранніх термінах вагітності це пов’язано, як правило, з гормональною перебудовою — організм не може відразу адаптуватися до різкого підвищення рівня гормонів, і реагує нудотою і блювотою.

Класичним вважається токсикоз, що виявляється ранковими нападами нудоти і блювоти. В дійсності це може відбуватися в будь-який час дня. Токсикозом, як правило, не є випадкові напади нудоти, які трапляються кілька разів на тиждень — не кожен день.

Ранній токсикоз триває в перші 2-3 місяці вагітності. Лікувати його не потрібно і неможливо, так як це природна реакція організму на зміни, пов’язані з вагітністю. Однак якщо напади блювоти трапляються дуже часто (більше десяти разів на день) і настільки сильні, що в шлунку не утримується ні їжа, ні питво, потрібно звернутися до лікаря. У деяких випадках при такому сильному токсикозі потрібна госпіталізація. У зворотному випадку у жінки розвинеться відраза до їжі, і вона буде стрімко втрачати вагу, що відбитися не тільки на її здоров’ї, але й на здоров’ї дитини. Іноді токсикоз на ранніх термінах вагітності супроводжується такими симптомами, як загальна слабкість, порушення сну, білий наліт на язику, поганий запах з рота, підвищена частота серцевих скорочень (тахікардія), знижений кров’яний тиск, невелике підвищення температури тіла, присутність білка в сечі.

В останньому випадку також може знадобитися госпіталізація, так як цей стан дуже небезпечно для майбутньої мами.

У більшості вагітних жінок симптоми токсикозу зникають до початку другого триместру вагітності. Сильний токсикоз, як правило, теж можна вилікувати при своєчасному зверненні за медичною допомогою. Однак у самий крайніх, і дуже рідкісних, випадках, при загрозі життю жінки, потрібно штучне переривання вагітності.

Токсикоз на пізніх термінах вагітності

Симптоми токсикозу можуть з’являтися і в другому триместрі вагітності, і напередодні пологів. У деяких жінок напади нудоти і блювоти починаються відразу після зачаття і закінчуються тільки тоді, коли припиняється вагітність. Це виключення — як і майбутні мами, які знають про токсикозі тільки з чуток. Точні причини пізнього токсикозу поки неясні. Найбільш ймовірно, що це пов’язано з активністю гормонів вагітності, до яких може пристосуватися не кожен жіночий організм. Все ж у більшості жінка токсикоз у другому і третьому триместрі вагітності значно слабкіше, ніж у першому.

Крайньою стадією розвитку пізнього токсикозу є прееклампсія. Її типовими симптомами є великі набряки, підвищення кров’яного тиску, присутність білка в сечі, сильні головні болі, погіршення зору (помутніння перед очима), судоми, конвульсії, в особливо важких випадках — кома. При цьому стані насварила роботи нирок, печінки, кровоносної системи, центральної нервової системи, обмін речовин. Прееклампсія смертельно небезпечна і для мами, і для майбутнього малюка; потрібна негайна госпіталізація. У деяких випадках, щоб врятувати життя матері, доводиться переривати вагітність.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.