Точковий масаж в домашніх умовах

загрузка...

З медицини минулого лише небагато що застосовується і в наші дні — основоположні принципи, які лягли в основу сьогоднішньої гомеопатії та фармацевтики. На цьому тлі ще солідніше здається історія акупресури — точкового масажу, який існує вже більше двох тисяч років, без серйозних змін в теорії та практиці.

Техніка точкового масажу — це вплив на певні точки одним або декількома пальцями. При цьому відбувається подразнення ділянок шкіри, на яких розташовується велика кількість біологічно активних точок. Сучасні лікарі не оперують поняттями «меридіани» і «життєва енергія», проте фахівець східного масажу розповість вам, що життєва енергія тече по меридіанах тіла, і її перебіг має бути рівномірним.

Інакше — десь з’явиться застій, десь — гострий дефіцит. В результаті утворюються хвороби, в процесі лікування яких ми лікуємо конкретні органи, але зовсім не звертаємо уваги на організм як цілісну систему. Згідно східній медицині, захворювання одного органу неминуче тягне за собою порушення нормального функціонування всього організму, зміна функцій всіх його систем. Точковий масаж дозволяє відновити рівномірний перебіг енергії, зцілити хворий орган і поліпшити стан здоров’я в цілому.

Щось із цього виразно здається метафізичним мороком, але одне не піддається сумніву: всі органи і системи організму взаємопов’язані, у тому числі нервова система і внутрішні органи. Стимуляція окремих точок, на яких розташовані цілі пучки нервових закінчень (як правило, такі точки сконцентровані на долонях, ступнях і голові), дозволяє поліпшити самопочуття.

Коли варто звернутися до фахівця точкового масажу? Хороші результати акупрессура дає при захворюванні суглоб, кісток і центральної нервової системи. Крім того, точкове вплив дуже добре знімає різні види болю, у тому числі, головні, менструальні і гострі болі.

Зрозуміло, не можна замінювати сеансом акупресури похід до традиційного лікаря. По-перше, завжди краще знати, що саме ви лікуєте, по-друге, комплексне лікування завжди краще однобокого, по-третє, точковий масаж справляється далеко не з усіма захворюваннями. Крім того, існує ряд конкретних протипоказань, починаючи від підвищеної температури і закінчуючи запальними процесами.

А ось співпраця фахівця з точкового масажу і лікуючого лікаря виявиться дуже ефективним. Масаж підвищить ефективність лікування, буде знімати можливі болі, прискорить загоєння тканин і відновить сили після хвороби.

Однак, деякі принципи точкового масажу можуть виявитися корисними і в домашніх умовах. Якщо час від часу вас турбує стан якого органу, має сенс дізнатися розташування відповідної йому точки. Існують наочні схеми з точками, вплив на яких надасть благотворний ефект. Причому на таких схемах розташовані саме ті точки, працювати з якими може навіть новачок.

Наприклад, точки, що відповідають за зір і стан очей знаходяться на стопах, посередині подушечок вказівного і середнього пальців. За слух і стан вух відповідають точки, розташовані поряд — на подушечках безіменного пальця і мізинцем.

При болях і інших розладах точку необхідно заспокоїти. Ви знаходите необхідну точку, потім 5-6 секунд стимулюєте її обертальними рухами за годинниковою стрілкою, поступово нарощуючи тиск. Потім фіксуєте досягнуте тиск на 1-2 секунди, і 5-6 секунд обертається проти годинникової стрілки, поступово зменшуючи тиск. Потім, не відриваючи пальця від точки, повторює цикл 1-2 хвилини.

При зниженому тонусі і атрофіях, точку необхідно розбудити. 3-4 секунди здійснюєте обертальні рухи за годинниковою стрілкою, а потім різко відриваєте палець від шкіри. Цикл повторюєте протягом хвилини.

Можливості навіть домашнього точкового масажу надзвичайно великі. Ви можете заспокоїти без знеболюючого головні болі (нащупайте болючу точку на шиї або голові і попрацюйте з нею першим способом), поліпшити уважність, зняти втому (точка між брів) і помітно підняти настрій (мочки вух).

Дарина Печоріна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.