Точковий масаж — східні практики на службі у сучасної науки

загрузка...

У Китаї точковий масаж використовувався тисячоліттями; зараз він стає все більш популярним у західних країнах. Часто точковий масаж називають полегшеним варіантом акупунктури — кажуть, що це те ж саме, тільки без використання голок. Що таке точковий масаж насправді і як він працює?

Теорія в основі точкового масажу

Коріння практики точкового масажу лежать в традиційній китайській медицині. Відповідно до теорії, існують особливі акупунктурні точки, розташовані на меридіанах, або каналах, тіла. Це ті ж самі енергетичні меридіани, які задіюються при використанні акупунктури. За цим невидимим каналах рухається життєва енергія ци. Вважається, що 12 основних енергетичних каналів з’єднують між собою певні органи та системи органів, утворюючи єдину енергетичну систему організму. Меридіани починаються в кінчиках пальців, з’єднуються з мозком, а потім з будь-яким органом.

Відповідно до цієї теорії, якщо один меридіан виявляється заблокованим або виходить з рівноваги, може розвинутися захворювання. Точковий масаж і акупунктура є одними з найбільш відомих способів для відновлення енергетичної рівноваги в організмі. Особливо добре вони допомагають у поєднанні з використанням лікарських трав, здоровим харчуванням і медитацією.

Як діє точковий масаж?

Для впливу на акупунктурні точки використовуються кінчики пальців, долоні, лікті, ступні або спеціальні пристосування. Іноді використовується також розтяжка м’язів та інші методи.

Під час сеансу точкового масажу пацієнт, повністю одягнений, лежить на масажному столі з м’яким покриттям. Масажист обережно тисне на акупунктурні точки на тілі. Сеанс триває в середньому близько години. Для досягнення кращих результатів може знадобитися кілька сеансів.

Мета точкового масажу — відновлення здоров’я і рівноваги енергетичних каналів тіла і регулювання протиставлені один одному сил інь (негативна, темна енергія) і ян (позитивна, світла енергія). Деякі прихильники методу стверджують, що точковий масаж надає цілющу дію не тільки на енергетичну і тілесну сфери, але і на розум і дух. Є люди, які вірять, що сильний фахівець може передати життєву енергію (зовнішню ци) іншій людині.

Далеко не всі західні фахівці, що практикують точковий масаж, вірять у те, що це можливо, так само як і в саме існування енергетичних каналів. Вони приписують цілющий ефект точкового масажу іншим чинникам, таким як зменшення м’язової напруги, поліпшення циркуляції крові або стимуляція вироблення ендорфінів, які є природними болезаспокійливими.

Акупунтурние точки

На тілі людини розташовані сотні акупунктурних точок — занадто багато, щоб перерахувати в одній статті. Крім того, більшості людей знати їх все зовсім не обов’язково. Вплив на наступні три точки використовується найбільш часто, і ви можете масажувати їх самостійно:

 • Точка L-14 знаходиться між великим і вказівним пальцями. Стимуляція цієї точки корисна для здоров’я товстої кишки
 • Точка LR-3 розташована між великим і другим пальцями ніг. Вплив на неї робить благотворний вплив на печінку.
 • Точка SP-6 знаходиться на відстані товщини трьох пальців від внутрішньої медіальної кісточки. Це м’яка ділянка литкового м’яза, масаж якого корисний для роботи селезінки.
 • За яких проблемах зі здоров’ям допомагає точковий масаж?

  Наукові дослідження впливу точкового масажу на здоров’я почалися недавно і поки добилися незначних результатів. Тим не менш, багато людей, в тому числі в Європі, використовують його і залишаються задоволені результатами.

  Зокрема, точковий масаж допомагає справитися з нападами нудоти і блювоти, які трапляються після хірургічної операції, хіміотерапії, а також при вагітності та в результаті заколисування.

  Точковий масаж також допомагає хворим на рак зменшити стрес, відновити сили, послабити біль і послабити інші ефекти захворювання або застосовуваного лікування.

  Взагалі, точковий масаж стає все більш популярним засобом для зняття болю, в тому числі мігреней, болю в спині і постопераційних болів. Зменшенню болю сприяє тиск на точку L14.

  Деякі вчені вважають, що точковий масаж сприяє виробленню ендорфінів, а також має протизапальний ефект, що робить його дієвим засобом проти артриту.

  Точковий масаж також допомагає при депресії і тривожних розладах, оскільки він покращує настрій і усуває втому.

  Вважається, що точкового масажу потрібно уникати під час вагітності, при варикозному розширенні вен, ревматоїдному артриті, ушкодженнях хребта і будь-яких станах, які можуть погіршитися в результаті фізичних маніпуляцій. Також не слід застосовувати точковий масаж на ділянках, де утворилася злоякісна пухлина, а також у разі, якщо рак розповсюдився на кісткову тканину.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.