Точковий масаж голови: приємно і корисно

загрузка...

Точковий масаж голови — це особливо приємний і заспокійливий масаж. Він зменшує головний біль і стимулює нервові закінчення. Цей масаж розслабляє, стимулює кровообіг і шкіру голови, а якщо його виконувати регулярно, він може навіть зміцнити коріння волосся і підсилити зростання волосся.

На шкірі голови існують різні масажні точки. Згідно китайській теорії медицини, ці точки відповідають органам тіла, і при впливі на них можна допомогти повернути організму баланс. Точковий масаж також може допомогти зменшити занепокоєння і тривогу.

Точковий масаж

Згідно китайської теорії медицини, тіло складається з енергії, або Ци, яка тече вздовж каналів, відповідних органів тіла. У цих каналів, або меридіанів, є певні області, точки, де енергія концентрується близько шкіри. Ці точки діють як клапани для потоку Ци, і можуть виявитися заблокованими або позбавленими енергії, викликаючи дисбаланс в організмі. Коли на ці точки впливають голками, тиском або високою температурою, Ци може вільно текти, і це допомагає полегшити такі симптоми як біль.

На голові знаходяться точки деяких меридіанів.

Точка сечового міхура 3

Меридіан сечового міхура починається біля ока і проходить по голові, вниз по спині, і закінчується в нозі. Перша точка сечового міхура знаходиться в області скальпа. Вплив на цю точку може допомогти справитися з головним болем, запамороченням, закладенням носа і нервовим збудженням. Точка відповідає самій внутрішній точці брови, і знаходиться приблизно в півтора сантиметрах від лінії росту волосся. Якщо лінія росту волосся зрушилася, то потрібно орієнтуватися на те місце, де вона була, щоб знайти цю точку.

Точка сечового міхура 9

У меридіана сечового міхура є ще кілька точок на голові, включаючи точку 9. Ця точка розташована біля невеликого костистих виступу в центрі потилиці. Точка розташована трохи більше двох з половиною сантиметрів від середньої лінії по обидві сторони голови, на верхній межі потиличного виступу. Цю точку можна використовувати, щоб полегшити головний біль, біль в області шиї і закладеність носа.

Точка сечового міхура 10

Ця точка розташована біля місця, де скальп зустрічається з шийним відділом хребта. Вона знаходиться практично на трапецієподібної м’язі, будучи ідеальною точкою для масажу. Її можна знайти на відстані приблизно 12 мм вниз від потиличного виступу, трохи більше ніж два з половиною сантиметри від середньої лінії. Натискаючи на цю точку з одного або з обох боків голови, можна допомогти зменшити запаморочення, біль у голові та шиї, і зменшити стан затуманеного зору.

Точка Ду 20

Канал Ду проходить уздовж середньої лінії тіла і є проміжною ланкою між серцем і мозком. Багато хто з його точок можуть використовуватися для лікування безлічі психоемоційних розладів і неприємних відчуттів в голові. Вплив на точку 20 рекомендується при головному болю, низької енергії і запамороченні. Точка 20 розташована на перетині ліній, що ведуть від середини обох вух до верхівки голови.

Канал Жовчного міхура

У каналу жовчного міхура також є точки на голові, які можуть бути корисними для позбавлення від напруженості й головного болю. Цілий ряд цих точок розташований навколо обох вух. Починається цей ряд з точки 8. Вона розташована приблизно на два з половиною сантиметри вище вершини вуха. Точка жовчного міхура 9 знаходиться на одному рівні з точкою 8, але приблизно на півтора сантиметра ближче до потилиці. Найчастіше радять знаходити спочатку точку жовчного міхура 12, щоб потім знайти точки 10 і 11. Точка 12 знаходиться відразу позаду і нижче соскоподібного відростка скроневої кістки, який є нижньою частиною кістки черепа нижче вуха. Точки 10 і 11 розташовані на лінії, паралельної вигину вушної раковини, відповідно у двох третинах і однієї третини відстані між точками 9 і 12.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.