Типи пологів: як краще подарувати життя?

Народжувати можна не тільки в умовах медичного закладу традиційним способом . Деякі народжують вдома у воді, інші й зовсім під гіпнозом, а хтось віддає перевагу по-старому робити це в своєму ліжку в присутності акушерки. Які ж переваги та недоліки різних типів пологів? І який вибрати для того, щоб подарувати життя своєму малюкові?

Пологи під гіпнозом

З попередньою підготовкою або без неї, гіпноз може значно полегшити перебіг пологів. Гіпноз сприяє тому, що жінка не фокусується на больових відчуттях, повноцінно переживаючи прихід в цей світ своєї дитини. Під час таких пологів жінкою керує голос акушерки, яка пропонує зосередитися на щасливих візуальних образах, які заспокоюють її. Таким чином жінка забуває про біль і фокусується на позитивних відчуттях.

Чи є протипоказання до пологів під гіпнозом? Якихось спеціальних вказівок до цього типу не існує, але треба мати на увазі, що є люди більш-менш сприйнятливі до гіпнозу.

Переваги: деяким мамам вдається успішно подолати больові відчуття і пережити по-справжньому щасливі пологи.

Недоліки: деякі акушерки знають техніку ведення таких пологів.

Пологи в положенні стоячи

Для того, щоб народити дитину, необов’язково займати положення лежачи, тому що існує декілька прийнятних позицій. Традиційні пологи проходять в положенні напівлежачи з розсунутими ногами, але це не завжди комфортно для жінки. Професор йоги і лікар Бернадетт де Гаске таку позицію описує як найгіршу для дитини, тому що вона не дуже зручна для жінки. Вона пропонує переміститися на бік або встати на карачки.

Плюсом такого становища є активність з боку жінки та її чоловіка, який передбачається як учасник пологів. Мінус — медичний персонал, як правило, не приймає дану позицію, оскільки вона дуже мало сприяє просуванню дитини по родових шляхах.

Домашні пологи

Цей спосіб дуже популярний через те, що представляється більш природним, адже жінка перебуває в комфортному для неї антуражі, а не в лікарняній палаті. З нею поруч може бути акушерка і чоловік, що сприяє розслабленню і зниження страху.

Якщо у жінки немає ніяких протипоказань, тобто, немає проблем зі здоров’ям, які можуть ускладнити перебіг пологів, то народжувати можна і вдома.

Достоїнствами домашніх пологів є саме обстановка, яка для жінки стає менш стресовій. Безсумнівний мінус таких пологів — це небезпека того, що процес може піти непередбачено, і може знадобитися допомога команди фахівців. Майте на увазі, що пологи вдома повинні в будь-якому випадку проводитися в присутності кваліфікованих медичних працівників.

Пологи у воді

Пологи у воді мають безліч прихильників і супротивників, є предметом палких суперечок і досліджень. У різних країнах ставлення до цього різне, але, наприклад, у Франції існує аква-центр, де можна народжувати в спеціально обладнаних умовах в присутності медичного персоналу, який навчений приймати пологи саме в воді.

Пологи у воді можуть проходити в тому випадку, якщо немає патологій вагітності. Їх перевагою є те, що у воді жінка відчуває себе більш розслабленою. Мінус — надто мала кількість пологових будинків та центрів у всьому світі обладнане під такі пологи.

Пологи в присутності Доула

Доула — це жінка, яка присутня на пологах, але це не акушерка, і вона не володіє медичною освітою. Доула забезпечує породіллі швидше підтримку та психологічну допомогу, налаштовуючи її на пологи. Вона присутня поруч із жінкою з початку пологів, супроводжує її по шляху до пологового будинку, відповідає на всі питання медичного персоналу, дозволяючи жінці відсторонитися від цього і повністю настроюється на пологи.

Жінка повинна повністю їй довіряти, а доула, в свою чергу, повинна знати досконально історію вагітності, повинна бути в курсі всіх подробиць стану породіллі. Пологи з Доула — це відповідальний захід, і шукати підходящу людину необхідно ще на початку вагітності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.