Типи абортів: якими вони бувають?

загрузка...

Розрізняють два типи аборту або переривання вагітності: мимовільний і штучний аборт. Мимовільним називається аборт, який відбувається без медичного втручання, а штучний аборт увазі медикаментозне або хірургічне переривання вагітності.

аборт називається будь-яка процедура переривання вагітності, яка полягає у видаленні з порожнини матки жінки ембріона і / або плода разом із плацентою. Робити аборт чи ні — особиста справа кожної жінки. За статистикою, приблизно 40% жінок у всьому світі хоча б раз у житті вдаються до процедури переривання вагітності. Незважаючи на те, що Вироблять два типи аборту, цей термін використовується в основному для позначення штучного аборту, а мимовільний аборт найчастіше називають викиднем.

Мимовільний аборт (викидень)

Самовільний аборт або викидень відбувається природним чином, без медичного втручання або проведення будь-яких медичних маніпуляцій. У середньому, викиднем закінчується близько 20-25% всіх вагітностей, причому в 90% з них викидень припадає на перший триместр або перші 12 тижнів вагітності. У деяких випадках мимовільний аборт відбувається так рано, що жінка навіть не усвідомлює своєї вагітності.

У більшість випадків викидень викликаний неполадками в організмі вагітної жінки чи отриманою травмою. Причиною мимовільного аборту також можуть бути хромосомні аномалії плоду. Симптоми мимовільного аборту варіюються залежно від терміну, на якому відбувається викидень. Наприклад, викидень на 8-11 тижні вагітності супроводжується сильним маточним кровотечею, схожим на менструальна, а викидень після закінчення першого триместру (після 12 тижня) за симптоматикою нагадує мініатюрні пологи, так як супроводжується не тільки маточним кровотечею, але і болем. Мимовільний аборт може повним і неповним. Повним мимовільний аборт називається в тому випадку, якщо з матки виганяються всі частини плоду і його оболонок, і неповним — якщо в цервікальному каналі залишаються плодові оболонки або плацента. У більшості випадків відбувається неповний аборт.

Найбільшому ризику викидня схильні жінки у віці молодше 17 і старше 35 років. Також в групу ризику входять жінки, попередні вагітності яких закінчувалися викиднем, і жінки, зачати з медичною допомогою. За всіма показниками першої дитини бажано народжувати у віці 22-28 років, коли репродуктивне здоров’я жінки на піку. Ризик мимовільного аборту після десятого тижня вагітності незначний.

Штучний аборт (спровокований викидень)

Штучний аборт — це видалення плоду з організму жінки шляхом медикаментозної провокації викидня або хірургічної операції. Якщо штучний аборт проводиться за медичними показаннями, наприклад, якщо вагітність протікає неправильно або існує загроза життю матері, такий аборт називається медичним. У всіх інших випадках аборт називається елективних (тобто за вибором). Перш зважитися на аборт, жінці слід пройти обстеження та проконсультуватися у психолога, щоб уникнути постабортного депресії. Процедура штучного аборти виконується під наглядом лікаря.

В залежності від терміну вагітності, її переривання проводиться різними методами:

 • Медикаментозний (фармацевтичний) аборт на ранньому терміні (до 9 тижнів): жінка приймає лікарські засоби (як правило, два), які руйнують цілісність плаценти і оболонки плоду і виганяють ембріон з утроби.
 • Вакуумна аспірація або міні-аборт (7-15 тижнів): висмоктування плодового яйця через катетер, який вводиться в матку. Процедура триває декілька хвилин (близько 10 хвилин) і проводиться при місцевій або повної анестезії. Цей метод характеризується меншою травматизацією матки і скороченням часу операції.
 • Медикаментозний (фармацевтичний) аборт на пізньому терміні (13 тижнів): проводиться аналогічно медикаментозного аборту на ранньому терміні, але використовуються великі дози лікарських препаратів.
 • Хірургічний (класичний або інструментальний) аборт (15 тижнів): вишкрібання порожнини матки під загальним наркозом. Шийку матки розширюють залізними розширювачами і проводять вискоблювання плідного яйця гострої кюреткою. Залишки плаценти і плода висмоктуються через трубку.
 • Аборт, який виконується на 20-24 тижні вагітності, називають пізнім. Такий аборт виконують хірургічним методом в два етапи або за допомогою медикаментів. Спочатку за допомогою медикаментів зупиняють серцебиття плоду. Потім шийку матки розширюють і проводять хірургічний аборт з вишкрібанням. Аборт може спричинити за собою ряд ускладнень, серед яких розриви шийки матки, гінекологічна інфекція, порушення менструального циклу та інше.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.