Техніка масажу: розминаємо і погладжуємо

загрузка...

Масаж — найдавніша форма лікування людського організму. Кожна цивілізація — стародавня Греція та Рим, Давня Індія та Китай — розробила власний вид і техніку масажу, що відображає традиційні для неї вірування.

Ще в 2700 р. до н.е. на Сході вже широко практикували масаж для лікування різних захворювань, від родових переймів до паралічу. Давньоєгипетські гробниці прикрашають зображення фігур людей, яким роблять масаж. У традиційній індійській медицині, відомої як Аюрведа, лікувальний масаж роблять з використанням різних ароматичних масел. Навіть грецькі та римські герої, в тому числі великий Юлій Цезар, щодня зверталися до лікарям того часу, щоб за допомогою масажу зняти болі.

У західній культурі найбільш поширений шведський масаж. Цей вид масажу з’явився в XIX столітті і являє собою поєднання технік традиційного китайського, єгипетського, грецького і римського масажу. Найбільш ефективні техніки масажу також входить в альтернативні методи лікування — ароматерапію, рейки, рефлексотерапію, амма-терапію та остеопатію.

Багато з популярних сьогодні технік масажу були створені для лікування конкретних захворювань, і продовжують широко застосовуватися при передчасних пологах, різних онкологічних захворюваннях, СНІД, остеоартриті, поперекової болю, пошкодженні нервів, фибромиалгии, паралічі, інфаркті і інсульті. Крім того, масаж знімає втому, підвищує працездатність і загальний тонус організму. Масажні прийоми надають глибоке і різноманітне фізіологічний вплив на різні тканини, органи і системи людини.

Основні техніки масажу

Техніка масажу складається з безлічі різних прийомів, які можна розділити на наступні категорії: погладжування, розтирання, розминка, тремтіння (вібрація) і рубані. З метою посилення впливу окремих прийомів масажу поєднують одні прийоми з іншими.

віялові погладжування

Погладжування — один з найпростіших прийомів масажу, який надає заспокійливу дію як на масажованого, так і на масажиста. Віялове погладжування застосовують для масажу міжреберних проміжків. Віялові погладжування особливо ефективні з використанням олії, і дозволяють поєднати різні області тіла. Виконуйте рухи плавно й ритмічно. Ви можете варіювати площа погладжування, але ритм руху повинен залишатися незмінним.

Покладіть обидві руки на поперек пацієнта, а потім перемістіть їх угору, ведучи пальцями. Щоб збільшити тиск, збільште навантаження на долоні і ребра долонь, спираючись на них вагою тіла. Спину тримаєте прямій.

Дійшовши до плечей, розведіть руки в сторони, поступово зменшуючи тиск, і м’яко погладжуючи боки, опуститеся до талії, повторюючи контури тіла. Злегка стисніть талію і знову зведіть руки разом. Повторіть рух кілька разів, покриваючи всю площу спини.

Круговий погладжування

Це різновид віялового погладжування. Круговий погладжування особливо ефективно при масажі великих ділянок тіла, наприклад, спини, плечей та живота. Кругові рухи не тільки заспокоюють, але і допомагають створити ефект безперервної стимуляції.

Покладіть обидві руки на ділянку тіла масажованого на відстані близько 15 см один від одного і погладжуйте його спину широким колоподібним рухом (за годинниковою стрілкою), поступово нарощуючи плавний ритм. У міру просування вгору збільшується тиск, потім руки знову слідують вниз.

Коли руки зустрічаються, одна рука переноситься над іншою і рух триває. Повторіть рух кілька разів. На підйомі кола тиск повинен посилюватися, а на спаді — плавно зменшуватися.

Погладжування великим пальцем

Це рух особливо ефективно при масажі невеликих напружених ділянок, наприклад, передпліч, шиї і гомілки. Міняйте ступінь тиску у відповідності з потребами масажованого. Якщо м’язи дуже напружені, починайте обережно, поступово збільшуючи тиск. Руки повинні ковзати вгору і в бік так, щоб з кожним рухом один великий палець опинявся вище другого. Рухи повинні бути плавними і повторюваними, щоб сформувався стійкий ритм

Розминання

У розслабляючий масаж розминання повинно бути рівним і плавним, щоб досягти заспокійливого ефекту. Щоб ефект розминання був відчутніше, м’язи масажованого повинні бути максимально розслаблені. Розминання зачіпає глибокі м’язові шари. При розминці потрібно захоплювати м’язові тканини і притискати їх до кісток, при цьому потрібно їх здавлювати і підводити. Весь процес розминання можна розділити на три фази: захоплення м’язи, відтягування і стискання, а потім розкочування і здавлювання.

Прийом розминання треба проводити за допомогою великих пальців, кінчиків пальців і верхньої частини долоні. Рухи при цьому повинні бути короткими, швидкими і легкими. Для збільшення тиску можна використовувати вагу свого тіла і накладання однієї руки поверх іншої

Покладіть руки на тіло масажованого плазом, широко розставивши лікті. Правою рукою акуратно захопіть шкіру з м’язами, відтягніть її догори і перехопіть лівою рукою.

Лівою рукою стисніть захоплені м’язи і перехопіть їх правою рукою, стискаючи. Повторіть рух кілька разів, зберігаючи інтенсивний ритм.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.