Тержинан при вагітності: допоможе при гінекологічних інфекціях

Тержинан часто використовується при вагітності. Він допомагає позбутися від інфекційно-запального процесу практично будь-якого походження (крім вірусного), так як пригнічує життєдіяльність хвороботворних бактерій, грибків і найпростіших, а також має протизапальну дію.

Для чого вагітній жінці застосовувати Тержинан

Під час вагітності знижується імунітет. Це фізіологічна реакція у відповідь на появу в організмі чужорідних клітин (зародка). Якби імунітет не знижувався, організм позбувся б від вагітності шляхом самовільного викидня. Але ця позитивна фізіологічна реакція має і негативний бік: зниження імунітету спричинює появу інфекційно-запальних захворювань.

Зокрема у багатьох жінок починаються запальні процеси в області піхви. Справа в тому, що на слизових оболонках статевих органів часто присутня патогенна та умовно-патогенна мікрофлора. При нормальному імунітеті організм не допускає проникнення цієї мікрофлори в слизову оболонку. Але якщо імунітет знижується, збудники інфекції «пробивають» захист і впроваджуються в слизову оболонку, викликаючи захворювання.

Крім того, у деяких жінок в області статевих органів присутня прихована інфекція, яка до пори до часу себе ніяк не проявляє (наприклад, горнорея), а при настанні вагітності починає розвиватися. Це небезпечно тим, що інфекція може потрапити в канал шийки матки, а звідти в порожнину матки. Тому такі інфекції обов’язково проліковують. При цьому по можливості перевагу віддають зовнішнім засобам, які видаляють інфекцію і не роблять при цьому негативного впливу на плід.

Як діє тержинан

Тержинан — це комбінований препарат для зовнішнього застосування, який випускається у вагінальних таблетках французької фармацевтичної компанією Лабораторія доктора Е.Бушара.

Дія Тержинан обумовлена властивостями вхідних в його склад препаратів:

 • тернідазол — пригнічує життєдіяльність піхвових трихомонад і деяких анаеробних (розвиваються без доступу повітря) бактерій, наприклад, гарднерелл;
 • неоміцину сульфат — антибіотик широкого спектра дії з групи аміноглікозидів, пригнічує життєдіяльність більшості бактерій, що мешкають у статевих шляхах жінки;
 • ністатин — протигрибковий препарат, особливо активний щодо дріжджоподібних грибів роду Кандіда;
 • преднізолон — кортикостероїдних гормонів, знімає запальний процес;
 • допоміжні речовини (крохмаль пшеничний, лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, карбоксиметилкрохмаль натрію) допомагають забезпечити цілісність слизової оболонки піхви і її постійну кислотність.
 • У яких випадках вагітній жінці призначається тержинан

  Препарат діє тільки зовнішньо і в кров практично не потрапляє, тому він знайшов широке застосування в акушерській практиці при лікуванні інфекцій статевих органів у вагітних жінок. Призначають тержинан вагітним жінкам після попереднього бактеріологічного обстеження, ідентифікації збудника інфекції і його чутливості до антибактеріальних засобів:

 • при бактеріальному вагінозі — станах, коли запальний процес ще не почався, але в піхву знаходиться велика кількість умовно-патогенної мікрофлори, здатної викликати запалення в будь-який момент; ознакою бактеріального вагінозу є виділення з неприємним «рибним» запахом;
 • при бактеріальні вагінітах — запальних процесах в області стінок піхви, викликаних бактеріальною мікрофлорою;
 • при трихомоніазі піхви — інфекції, викликаної найпростішими (піхвовими трихомонадами);
 • при молочниці — грибкової інфекції, викликаної грибками роду Кандіда;
 • при запальних процесах в піхву змішаної природи;
 • для профілактики вагінітів при різних гінекологічних маніпуляціях, а також перед пологами.
 • Протипоказаний тержинан тільки при підвищеній чутливості до його компонентів організму вагітної жінки. Побічні реакції зустрічаються рідко, зазвичай це свербіж і печіння в місці застосування. Іноді також зустрічаються алергічні реакції.

  Як застосовують ТЕРЖИНАН

  Вагінальні таблетки Тержинан вводяться глибоко в піхву один раз на добу, на ніч. Перед використанням таблетку слід протягом приблизно половини хвилини потримати у воді. У середньому курс лікування триває близько 10 — 14 днів, але при грибкових захворюваннях він може бути продовжений до трьох тижнів.

  Тержинан — ефективний і безпечний препарат для зовнішнього застосування, але його, так само, як і будь-яке інше лікарський засіб, вагітним жінкам можна застосовувати тільки за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.