Тенотен — застосування: повна перемога над стресом

Тенотен — це гомеопатичний засіб із заспокійливою, поновлюючим нормальний настрій та інтелектуальні функції головного мозку дією. Крім того, він захищає головний мозок від різних токсичних впливів — вільних радикалів, алкоголю. Тенотен робить організм більш стійким до стресу, знижує тривожність.

Як діє Тенотен

Тенотен містить антитіла до мозгоспеціфіческому білка S-100 у надмалих дозах. Білок S-100 сприяє пристосуванню організму до умов стресу. Вплив на нього надмалих доз антитіл злегка змінює його роботу, активізуючи його участь у регуляції обмінних та інформаційних процесів у головному мозку. Тенотен здатний обмежити зону ушкодження головного мозку, а в подальшому частково або повністю (в залежності від ступеня ураження) відновити роботу головного мозку.

Завдяки таким широким можливостям Тенотен знайшов застосування в лікуванні різних захворювань.

Застосування Тенотена при лікуванні неврологічних захворювань

Тенотен призначають при різних неврологічних захворюваннях, пов’язаних з порушенням мозкового кровообігу. Наприклад, при передінсультному стані. Прийом Тенотена в цьому випадку сприяє відновленню роботи центральної нервової системи, від якої залежить робота і кровоносних судин. Знімається підвищена тривожність, поліпшується настрій, з’являється працездатність. Все це сприяє покращенню перебігу основного захворювання.

Після інсульту стан центральної нервової системи і кровообігу поступово відновлюється. Тенотен в цей період обмежує зону ушкодження головного мозку, перешкоджаючи поширенню ішемії. При цьому часто після інсульту бувають неврологічні наслідки у вигляді парезів і порушень чутливості. Тенотен у складі комплексного лікування сприяє швидшій ліквідації таких наслідків. Він сприяє також відновленню пам’яті та інтелектуальних здібностей.

Призначають Тенотен і в період відновлення після черепно-мозкових травм, які часто призводять до органічним (з змінами структури) поразкам головного мозку. У хворих з такими ураженнями часто порушується інтелект і змінюється характер — вони стають в’язкими, підозрілими, дуже дратівливими. Тенотен згладжує всі гострі кути характеру таких хворих, робить їх більш спокійними, терпимими і злегка відновлює інтелектуальні здібності.

Застосування Тенотена при лікуванні хронічного алкоголізму

Хронічний алкоголізм — це тяжке ураження обміну речовин, яке супроводжується важкою інтоксикацією. При цьому зміни можуть відбуватися у всіх внутрішніх органах, але в першу чергу — в печінці і в головному мозку. Зміни в головному мозку при хронічному алкоголізмі можуть носити самий різний характер, часто хронічна інтоксикація призводить до органічних уражень головного мозку, схожим на посттравматичні ураження.

Характерними для хворого хронічним алкоголізмом є порушення особистості у вигляді важкого дратівливого характеру, підозрілості, часто переходить у марення, наприклад, в марення ревнощів, марення переслідування, марення постійного утиску прав. З таким хворим дуже важко спілкуватися на роботі, вдома ж вони стають просто нестерпними.

Тенотен при хронічному алкоголізмі можна приймати тривалими курсами в складі комплексного лікування — він поєднується з будь-якими лікарськими засобами. Тенотен знімає дратівливість, депресію, тривожність, заспокоює і злегка тонізує, повертаючи хворим на хронічний алкоголізм працездатність. Так як Тенотен не викликає сон, його цілком можна застосовувати вдень, в тому числі хворим, які займаються роботою, що вимагає високої концентрації уваги.

У початкових стадіях хронічного алкоголізму Тенотен здатний знизити тягу хворих до алкоголю за рахунок заспокійливого і легкого тонізуючого дії.

Безумовно, Тенотен не вилікує органічних уражень головного мозку, але поліпшити стан хворих на хронічний алкоголізм йому цілком під силу.

Застосування Тенотена при лікуванні дітей

Випускається спеціальний дитячий Тенотен, який призначається з трьох років. Призначають його при наслідках перинатальних (з 28 тижня вагітності до 7 дня після пологів) уражень центральної нервової системи, невротичних розладах (розладах функціонального характеру) у дітей. Такі діти легко збудливі, іноді агресивні, часто з працею концентрують свою увагу, що заважає навчанню, у них страждає пам’ять, а іноді і інтелект.

Тенотен в цьому випадку також призначається у складі комплексної терапії. Але на відміну від інших психотропних препаратів його можна приймати досить тривалими курсами без шкоди для дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.