Тенотен: підмога для мозку

Тенотен являє собою гомеопатичний препарат, який надає м’яку багатостороннє вплив на центральну нервову систему (ЦНС). Його можна застосовувати у вигляді курсів як при різних функціональних розладах нервової системи, у тому числі після стресів, при неважких органічних ураженнях центральної нервової системи.

Тенотен випускається вітчизняною фармацевтичною компанією Матеріа Медика Холдинг НВФ ТОВ у вигляді таблеток для дітей і дорослих. До складу препарату входять очищені антитіла до мозгоспеціфіческому білка S-100 у вигляді суміші гомеопатичних розведень, приготованих спеціально для дорослих і для дітей.

При розсмоктуванні таблеток препарат чинить на організм наступну дію:

 • ноотропну — покращує обмін речовин і біоенергетичні процеси в нервових клітинах і їх взаємодія з нейромедіаторних системами мозку (нейромедіатори — це біологічно активні речовини, за допомогою яких збудження передається з однієї нервової клітини на іншу), відновлює порушені процеси збудження і гальмування в ЦНС , у результаті відбувається поліпшення інтелектуальних здібностей людини-пам’яті, здатності до навчання, концентрації уваги, підвищується рівень суджень; Тенотен також здатний обмежити зону ушкодження клітин головного мозку, що сприяє більш швидкому відновленню пам’яті та процесів навчання в умовах інтоксикації і гіпоксії, після гострого порушення мозкового кровообігу;
 • нейропротекторну — змінює функціональну активність білка S-100, який сприяє кращій адаптації головного мозку в умовах стресу; захищає нейрони від ушкоджуючої дії самих різних зовнішніх і внутрішніх факторів (у тому числі продуктів обміну речовин), попереджає перезбудження нейронів, їх саморуйнування; підвищує опірність організму стресам;
 • анксіолотіческое або транквилизирующее — зніме відчуття страху, тривоги, емоційного напруження та дратівливості; стан тривоги проходить вже в перші години після прийому препарату;
 • антидепресивну — знімає пригнічено-тужливий настрій;
 • антиоксидантну — запобігає руйнуванню нервових клітин вільними радикалами, що утворюються під час окислювально-відновних реакцій.
 • Тенотен не викликає порушення координації рухів, сонливості вдень, не надає розслаблюючої дії на м’язи. Він знімає всі негативні симптоми з ЦНС, не знижуючи при цьому працездатності. Тенотен можна приймати людям, які водять автомобіль.

  Застосування Тенотена

  Застосовується Тенотен при неврозах (наприклад, при неврастенії), при нервових і емоційних перевтомі, на тлі важких стресів, а також при хронічних захворюваннях внутрішніх органів, які супроводжуються розладами ЦНС. Крім того, він знаходить застосування в складі комплексної терапії при неважких органічних ураженнях ЦНС, зі зміною її структури, наприклад при неврозоподібних розладах на тлі різних захворювань і травм ЦНС з тривогою, депресією (пригнобленим тужливим настроєм), емоційною нестійкістю, дратівливістю, дратівливою слабістю ( астенією), байдужістю, зниженням активності.

  Показання та протипоказання для прийому Тенотена

  Протипоказаннями для прийому Тенотена для дорослих є підвищена чутливість організму до його компонентів, вагітність і годування дитини груддю, вік до 18 років. Тенотен для дітей застосовується з трьох років.

  Тенотен прекрасно переноситься і майже не дає побічних реакцій. Тим не менш, при його застосуванні можуть бути такі побічні ефекти, як печія, сухість у роті, здуття живота, підвищене потовиділення, а також різного роду алергічні реакції. Усі побічні ефекти крім алергічних реакцій не виражені і не вимагають відміни препарату. При алергії його, безумовно, скасовують.

  Приймають Тенотен по одній — дві таблетки кілька разів (в залежності від стану) в день. Деяким достатньо однієї таблетки на день вранці, іншим же потрібно десять — дванадцять пігулок в добу. Таблетки потрібно приймати між прийомами їжі і не ковтати, а розсмоктувати. Безпосередньо перед сном Тенотен приймати не потрібно, оскільки він володіє активизирующими властивостями і може порушити сон, тому приймати його потрібно як мінімум за дві години до сну. Курс лікування зазвичай має тривалість від одного до трьох місяців, але в деяких випадках його подовжують до півроку. Повторити курс лікування можна після невеликої перерви в один — два місяці.

  Тенотен можна приймати як самостійно у вигляді курсу лікування, так і в поєднанні з іншими лікарськими препаратами, він чудово з ними поєднується.

  Тенотен — це м’який гомеопатичний препарат, який застосовується при багатьох захворюваннях центральної нервової системи.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.