Тенотен — інструкція із застосування: допомогти мозку

Тенотен — гомеопатичний препарат із заспокійливим, поліпшуючим настрій і вищі функції головного мозку дією, який також захищає головний мозок від різних пошкоджуючих факторів, підвищує опірність організму стресам. Застосовується при самих різних психо-неврологічних захворюваннях.

Механізм дії Тенотена

Тенотен — це препарат з очищених антитіл до мозгоспеціфіческому білка S-100 у вигляді суміші гомеопатичних розведень в основному з ноотропною дією, але одночасно надає й інше позитивний вплив на головний мозок. Всі ці властивості дозволяють широко застосовувати препарат при лікуванні практично будь-яких неврологічних і психічних захворюваннях. Випускає Тенотен російська фармацевтична фірма Матеріа Медика Холдинг НВФ ТОВ в таблетках для дорослих і в таблетках для дітей з різними гомеопатичними розведеннями.

Тенотен робить на головний мозок многостореннее (ноотропну, нейропротекторну, анксіолітичну, антидепресантну, антиоксидантну) дію.

ноотропних вплив — це вплив на вищі функції головного мозку — пам’ять, всілякі навички, здатність до навчання, здатність логічно мислити. Всі ці функції поліпшуються за рахунок того, що Тенотен покращує обмінні процеси в клітинах кори головного мозку і їх зв’язку з клітинами кори головного мозку в іншій півкулі і в підкіркових областях. Під дією Тенотена клітини головного мозку починають правильно функціонувати навіть в умовах постійного браку кисню, що дуже важливо, так як майже всі захворювання головного мозку пов’язані в основному з недостатнім надходженням кисню. Важливо також те, що Тенотен не допускає широкого розповсюдження пошкодження головного мозку при його локальному пошкодженні (наприклад, при інсульті). Це дозволяє більш швидко і повно відновити стан інтелекту після важких ушкоджень головного мозку.

Нейропротекторна дію на увазі захист головного мозку від різних негативних впливів. Відбувається це за рахунок білка S-100, який може міняти свою активність залежно від ситуації, що допомагає головному мозку краще адаптуватися до високим емоційним навантаженням. Білок S-100 також захищає клітини головного мозку від різних руйнуючих факторів (токсинів, продуктів запальних і алергічних реакцій) і стресів. Захищає Тенотен головний мозок і від руйнівної дії вільних радикалів (антиоксидантна дія).

Анксіолотіческое або заспокійливу дію Тенотена проявляється в тому, що він зменшує нервову напругу, дратівливу слабкість і швидку мінливість настрою, страх, тривогу. Одночасно поліпшується і настрій (антидепресивну дію). При цьому Тенотен не викликає сонливості, навпаки, він надає злегка тонізуючу дію, що дозволяє людям, які його приймають, навіть водити автомобіль. Анксіолітичну та антидепресивну дію проявляється вже через кілька годин після прийому Тенотена.

Показання та протипоказання для прийому Тенотена

Прийом Тенотена показаний:

 • при неврозах (неврастенії, істерії, неврозі нав’язливих станів);
 • при важких нервово-психічних навантаженнях і стресах;
 • при перевтомі;
 • при довгостроково і важко протікають захворюваннях різних органів і систем, при яких з’являються функціональні розлади центральної нервової системи;
 • при будь-яких органічних захворюваннях головного мозку (разом з іншими лікарськими препаратами);
 • при деяких психічних захворюваннях, наприклад, при деяких формах шизофренії, маніакально-депресивному синдромі;
 • після перенесених тяжких захворювань, коли у хворого з’являється відчуття постійної втоми і дратівливою слабкості (астенія).
 • Прийом Тенотена протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, під час вагітності та в період лактації, у віці до вісімнадцяти років (для прийому таблеток для дорослих). Тенатен для дітей призначається з трьох років.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі Тенотена і передозування препарату

  При прийомі Тенотена можуть з’явиться такі побічні ефекти, як сухість у роті, печія, метеоризм, посилене потовиділення, алергічні реакції у вигляді різних шкірних висипів. При появі алергічних реакцій Тенотен відміняють, інші ж побічні реакції через деякий час проходять і не вимагають відміни препарату. Даних про передозування Тенотена немає.

  Тенотен призначають у вигляді окремих курсів лікування або в комплексі з іншими лікарськими засобами залежно від стану хворого. Він добре поєднується з іншими лікарським препаратами.

  Тенотен можна застосовувати достатньо довго, але краще це робити за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.