Тенотен і алкоголь — поєднувати можна, але чи потрібно?

Чи можна застосовувати при лікуванні тих чи інших препаратом алкоголь? Це питання часто хвилює хворих. Однозначно можна відповісти тільки те, що поєднання будь-якого лікарського препарату зі спиртними напоями навряд чи принесе користь. Адже ліки приймається з метою лікування, якому алкоголь ніяк не сприяє.

Що буде, якщо прийняти алкоголь разом з тенотеном

Тенотен — це гомеопатичний засіб, тобто дозування цього препарату гранично мала, він впливає на організм дуже ніжно, щадяще, тому може сполучатися з будь-якими лікарськими препаратами та продуктами харчування. Алкоголь не є винятком: якщо прийняти алкоголь і Тенотен, то шкоди точно не буде. Але немає ніякої гарантії, що буде користь від прийому Тенотена в поєднанні алкоголем, його ніжне дію на організм буде придушене грубим дією алкоголю. Тоді питання: навіщо приймати Тенотен?

Основна дія Тенотена — ноотропну. Воно полягає в тому, що Тенотен покращує обмінні процеси в клітинах головного мозку (нейронах). Алкоголь надає токсичну дію на ці клітини, крім того, він зневоднює організм, в тому числі і нейрони, що, звичайно ж, не сприяє поліпшенню в них обмінних процесів.

Тенотен надає також нейропротекторну дію, тобто захищає клітини головного мозку від зовнішніх впливів. Але хіба йому впоратися з важким прямим токсичним дію на нейрони алкоголю?

Ось і виходить, що потрібно вибирати: або лікуватися, або вживати спиртні напої. А переконувати себе в тому, що Тенотен і алкоголь цілком сумісні, це все одно, що ховати голову під крило — головне, що самому нічого не видно.

Лікування тенотеном хворих з початковими стадіями хронічного алкоголізму

Хронічний алкоголізм має три стадії розвитку. Перша стадія — це психічна залежність від алкоголю (дуже хочеться випити, тому майже завжди знаходиться така можливість), друга стадія — фізична залежність (алкоголь прекрасно поправляє здоров’я, покращує настрій і дає можливість продуктивно працювати) і третя стадія — ускладнення з боку внутрішніх органів, головним чином, з боку центральної нервової системи і печінки.

На різних стадіях Тенотен можна застосовувати з різною метою. На першій і на початку другої стадії Тенотен здатний зменшити тягу хворого до спиртного. Відбувається це за рахунок того, що Тенотен знімає підвищену тривожність, депресію, які часто є причиною початку зловживання алкоголем. Тенотен злегка активізує таких хворих, що сприяє поліпшенню їх працездатності та появи впевненості у своїх силах.

Безумовно, не варто покладати надії на лікування від хронічного алкоголізму тільки на Тенотен. Деякі родичі намагаються лікувати хворих без їх відома, що, звичайно ж, не дає жодних результатів. Але якщо застосовувати Тенотен за призначенням лікаря в поєднанні з іншими видами лікування (медикаментозних, психотерапевтичних, рефлексотерапією), то Тенотен цілком може надати позитивний ефект.

Лікування тенотеном хворих із занедбаними стадіями хронічного алкоголізму

Для лікування хворих із занедбаними стадіями хронічного алкоголізму Тенотен також застосовують. У цих стадіях у хворих вже формуються значні порушення з боку головного мозку. Відбувається це за рахунок того, що під дією алкоголю порушується обмін речовин в нейронах, що призводить до їх відмирання, а з часом — до розростання на місці загиблих нейронів сполучної тканини. Такі зміни тканини головного мозку називаються органічними, позбавити від них хворих буде вже неможливо, навіть якщо він зовсім кине вживати спиртне.

Хворі хронічним алкоголізмом в третій стадії відрізняються важким дратівливим і підозрілим характером з грубими змінами особистості. У таких хворих понижена критика до свого стану, вони не в змозі подивитися на себе з боку. Дратівливість часто поєднується з агресивністю або з тяжкими депресіями. На цьому тлі у багатьох хворих розвивається марення: їм здається, що за ними стежать, що дружина їм зраджує, а всі навколишні тільки й думають про те, щоб доставити їм якісь неприємності.

Тенотен в цьому випадку може трохи згладити важкі зміни характеру і особистості хворого: з поліпшенням обмінних процесів в нейронах зменшиться дратівливість, агресивність, іноді навіть йде або зменшиться маячня. Частково поліпшується пам’ять і здатність розуміти оточуючих.

Але все це можливо тільки в тому випадку, коли хворий не вживає алкоголю. А для того, щоб хворий хронічним алкоголізмом зміг відмовитися від дійсно дуже значущою для нього звички, йому потрібно звернутися до лікаря і пройти повний курс лікування. Тоді і Тенотен допоможе.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.