Тенотен дитячий: для лікування різних захворювань нервової системи

Тенотен дитячий — це гомеопатичний препарат, який заспокоює, знімає тривожність, дитячі страхи, поліпшує постачання головного мозку киснем і роботу центральної нервової системи в цілому. Крім того, він підвищує опірність дитячого організму стресам.

Як діє дитячий Тенотен

Дитячий Тенотен проводиться російської фармацевтичної компанією Матеріа Медика у вигляді таблеток для розсмоктування. Він містить очищені антитіла до мозгоспеціфіческому білка S-100 у вигляді гомеопатичних розведень, приготованих спеціально для дітей.

Основна дія препарату — нейропротекторну, тобто здатність покращувати адаптацію головного мозку до різних зовнішніх і внутрішніх впливів. Відбувається це шляхом підвищення активності білка S-100. Білок захищає нервові клітини (нейрони) від ушкодження, попереджає їх перезбудження і руйнування. Все це підвищує опірність дитячого організму до стресів і интоксикациям.

Не менш важливо ноотропну дію дитячого Тенотена. Він покращує обмін речовин в клітинах головного мозку та їх взаємодія з нейромедіаторами — речовинами, за допомогою яких передається збудження в нейронах. Це сприяє нормалізації співвідношення процесів збудження і гальмування в клітинах головного мозку, що дуже важливо для дитячого організму. Все це приводить до поліпшення пам’яті, у дитини підвищується здатність більш довгостроково затримувати (концентрувати) увагу на тому чи іншому занятті, що підвищує його здатність учитися. Дитячий Тенотен також здатний відновлювати функції нервової тканини після родової травми або тривалої гіпоксії (нестачі кисню) головного мозку у внутрішньоутробному періоді.

заспокоює, знімає тривожність і дитячі страхи дію дитячого Тенотена також дуже важливо, особливо, якщо врахувати, що у дітей, у яких були перинатальні ураження нервової системи (ППНС), часто бувають напади панічних атак.

Дитячий Тенотен володіє також антиоксидантним дією, тобто не допускає руйнування нейронів вільними радикалами, що утворюються під час окисно-відновних реакцій, що є складовою частиною загального обміну речовин.

Дитячий Тенотен не викликає млявості чи порушення координації рухів, дитина залишається таким же активним, але при цьому йде підвищена збудливість, властива дітям з ППНС.

Кому призначають дитячий Тенотен і кому його застосовувати не варто

Дитячий Тенотен призначають при невротичних розладах (розладах функціонального характеру) у дітей, що супроводжуються підвищеною збудливістю і порушенням поведінки (аж до агресивності), страхами (іноді у вигляді панічних атак), тривожністю, порушеннями пам’яті, уваги та навченості. Знижуються під дією Тенотена і вегетативні розлади у вигляді підвищеної пітливості, нічних потів, почервоніння обличчя, тремтіння рук.

Неврозоподібні розлади (вони виникають на тлі органічних порушень головного мозку — зі зміною його структури) можуть мати такі ж симптоми, як і при неврозах і під впливом дитячого Тенотена вони зменшуються. Але при неврозоподібних розладах, перш за все, необхідно з’ясувати причину захворювання. Лікування цих розладів комплексне, одного дитячого Тенотена при них буде недостатньо.

Призначають дитячий Тенотен при хронічних, тривало протікаючих захворюваннях внутрішніх органів, які призводять до виснаження нервової системи у дітей. Це може проявлятися емоційною нестійкістю, дратівливою слабістю (астенією), байдужістю, зниженням активності. Під дією дитячого Тенотена стан таких дітей поліпшується.

Приймають таблетки всередину між прийомами їжі і тримають у роті до повного розсмоктування. Маленьким дітям таблетку можна розчиняти в кип’яченій воді (тільки не гарячою). Доза для дітей від 3 до 18 років по таблетці 3 рази на день (або інша доза, призначена лікарем) протягом від 4 до 12 тижнів, іноді курс лікування триває до півроку. Повторити курс лікування можна вже через місяць.

Протипоказання для прийому дитячого Тенотена і побічні ефекти, які можуть виникати при його застосуванні

Протипоказаний дитячий Тенотен при підвищеній чутливість до його компонентів та у віці до 3 років. Побічні ефекти при його прийомі зустрічаються дуже рідко і проявляються у вигляді сухості в роті, пітливість, здуття живота. Проходять всі ці явища самостійно і не вимагають відміни препарату. Але якщо у дитини з’являються алергічні реакції (кропив’янка, набряк Квінке, будь незрозуміла висипка), то дитячий Тенотен потрібно негайно відмінити та звернутися до лікаря.

Дитячий Тенотен — досить ефективне і нешкідливе гомеопатичний засіб для лікування різних захворювань нервової системи у дітей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.