Тендовагініт — як не стати жертвою мистецтва

Тендовагініт — це запалення сухожилля і синовіальної оболонки. Синовіальна оболонка виробляє маслянисту рідину, необхідну для оптимальної роботи суглобів. Основними ознаками тендовагініту є біль, набряклість і підвищена чутливість суглобів, в яких знаходяться уражені сухожилля. У більшості випадків для полегшення симптомів достатньо обмежити навантаження по хворий суглоб. Іноді біль зберігається протягом пари днів, а потім проходить без будь-якого лікування. У деяких випадках біль може тривати тижнями.

Тендовагініт теоретично може розвинутися в кожному сухожиллі людського організму, але деякі сухожилля схильні до цього захворювання більше інших. До них відносяться, зокрема, сухожилля в кистях — підвищений ризик тендовагініту пов’язаний з частими повторюваними рухами, які ми виконуємо руками.

Хоча поки немає підтверджень того, що тендовагініт можна так чи інакше запобігти, фахівці все ж рекомендують наскільки можливо обмежити будь повторювані дії, так як вони сприяють виникненню різних проблем з суглобами. Крім того, існують різні вправи, які допоможуть запобігти тендовагініт або полегшити його симптоми.

Заходи запобігання

Щоб вилікувати тендовагініт, необхідно скоротити навантаження на хворі сухожилля. Повна нерухомість, втім, не рекомендується, навіть якщо людина може собі її дозволити. Щоб уникнути ригідності, рухатися потрібно, але рухи повинні бути як можна більш плавними. В залежності від того, які саме сухожилля були вражені тендовагинитом, пацієнту може бути рекомендовано використання милиць або тростини.

Холодні компреси допомагають зняти набряклість і біль при тендовагініті. Щоб контролювати запальний процес, прикладайте до хворого місця кубики льоду кілька разів на день на три-п’ять хвилин.

Спеціальні еластичні бандажі можуть бути використані для захисту сухожиль від подальших ушкоджень. Крім того, такі бандажі ефективно запобігають появі набряків.

Якщо тендовагинитом вражені сухожилля в суглобах ніг, рекомендується під час відпочинку піднімати ноги вище, щоб зменшити набряклість.

Крім того, для полегшення симптомів тендовагініту можна використовувати нестероїдні протизапальні препарати. Однак не слід приймати їх довше, ніж протягом семи-десяти днів, без відповідної рекомендації лікаря. У деяких випадках для лікування використовуються ін’єкції кортизону і фізіотерапія.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.