Температура у дитини — Аспрін не рекомендується

Температуру тіла можна вимірювати в роті, під пахвою, в вусі, на поверхні шкіри або в прямій кишці. Нормальною є температура тіла від 36С до 36.8С. Температура глибоких тканин організмі зазвичай змінюється дуже мало — вона підтримується на певному рівні за рахунок роботи спеціальних механізмів нашого тіла.

Коли температура повітря висока, циркуляція крові в шкірі збільшується за рахунок того, що розширюється безліч дрібних кровоносних судин. Таким чином збільшується потовиділення і запобігає підвищення температури тіла.

У холодну погоду кровоносні судини в шкірі звужуються, щоб зберегти тепло всередині тіла. При необхідності організм генерує більше тепла — це відбувається завдяки тремтіння. Підвищення температури тіла — це один із захисних механізмів, які організм використовує для боротьби з вірусами і бактеріями. Багато чужорідні організми не можуть вижити при високій температурі, так що в більшості випадків жар — це добре. Зрозуміло, він погіршує самопочуття і з’являється спокуси прийняти небудь ліки, щоб збити температуру. У більшості випадків це небажано, оскільки таким чином ви заважаєте організму робити свою роботу.

У деяких дітей при підвищенні температури починаються судоми. Це дуже лякає батьків, але, на щастя, зустрічається рідко. Якщо таких страшних симптомів не спостерігається, давати жарознижуючі дитині може бути необов’язково.

Та частина мозку, яка контролює температуру тіла, у дітей не розвинена повністю. Це означає, що температура тіла у дитини може дуже швидко підвищувати і знижуватися, і що більш чутливий до температури навколишнього середовища, ніж доросла людина.

Один з найпростіших і дієвих способів полегшити стан дитини при підвищенні температури — зняти з дещо з його одягу. Звичайно, це підходить тільки в тому випадку, якщо у нього немає ознобу і в кімнаті, де він знаходиться, тепло.

Вимірювання температури у дитини

Термометри

Звичайними ртутними термометрами зараз користуються все менше. Вони надійні, проте ртуть при попаданні в організм є високотоксичним речовиною. Вона може проникнути всередину організму при контакті зі шкірою, при ковтанні або вдиханні її випарів. Такий ризик досить великий, так як термометри дуже тендітні, їх легко розбити, а дитина може без праці надкусити його, зацікавившись цифрами і блискучим наконечником. Втім, оскільки створення абсолютно безпечною середовища проживання неможливо і непотрібно, відмовлятися від справних термометрів не обов’язково. Але купувати краще цифрові термометри — вони не тільки безпечніше, але і простіше в застосуванні, а також швидше знімають показання.

За допомогою термометра можна вимірювати температуру в роті, у вусі, в прямій кишці і пахвою. Як краще? Найточніші результати дає вимірювання температури в прямій кишці. Цим метолом часто користуються в лікарнях, однак застосовувати його в домашніх умовах необов’язково, тому що в більшості випадків буває досить приблизних показань. Тому можна користуватися і смужкою, яка вимірює температуру тіла на поверхні тіла — це дає швидкі, хоч і найменш точні результати. Однак точну температуру тіла, як правило, потрібно знати тільки лікарям і лише у виняткових випадках.

Зазвичай при підвищеній температурі тіла лікування не потрібне. Давати жарознижуючі можна, тільки якщо температура перевищує 38С і дитина почуває себе дуже погано. При цьому ваша мета — лише трохи понизити температуру. За допомогою медикаментів, звичайно, можна збити температуру до норми, але так ви лише віддаліть одужання дитини, оскільки жар — це лише симптом захворювання, зникнення якого не означає відхід хвороби.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.