Температура перед місячними — одягайтеся тепліше

загрузка...

Як змінюється температура під час менструального циклу, особливо перед місячними, вчених зацікавила ще в дев’ятнадцятому столітті. Основоположником вивчення підйому і зниження температури є А. В. Ріпне, який встановив взаємозв’язок між фазами менструального циклу і температурою тіла. Хоча не всі жінки знають, що і як відбувається в організмі протягом усього менструального циклу, особливо напередодні менструації, і приймають субфебрилітет в кінці лютеїнової фази за патологію. Безперечно, майбутні місячні можуть стимулювати загострення різних хронічних захворювань і деколи самостійно важко відрізнити норму від патології.

Нормальна температура перед місячними

Менструальний цикл залежить від вироблення тих чи інших гормонів в різні фази. І якщо у фолікулярній фазі переважають естрогени, то в лютеїновій фазі спостерігається підвищений вміст прогестерону. А прогестерон в свою чергу надає потужний вплив на центр терморегуляції, який розташований в головному мозку. І подібний вплив характеризується тим, що у деяких (особливо чутливих) жінок можливе підвищення температури до субфебрильних цифр за три-чотири дні до початку менструації. Хоча в деяких випадках спостерігається підвищення температури тіла до 37,2-37,4 градусів відразу після овуляції. З початком місячних рівень прогестерону в організмі різко знижується і температура тіла нормалізується. Слід зазначити, що підвищення температури спостерігається не у всіх, а в свою чергу наявність субфебрилітету не є ознакою патології.

Саме на зміні цифр температурної кривої заснований метод вимірювання базальної (як правило, ректальної) температури. Цей метод більш точний в порівнянні з вимірюванням температури в пахвовій западині, що пов’язано з впливом деяких факторів на температуру тіла.

Патологія

Менструація і період її очікування часто провокують розвиток різних гінекологічних захворювань. Недарма мами лають дочок і вимагають, щоб вони одягалися тепліше саме в цей час. Пов’язано це з тим, що перед і під час менструації відкривається канал шийки матки, що робить вразливими матку і придатки до різних бактерій. Крім того, напередодні місячних імунітет організму трохи ослаблений, що є додатковим провокуючим фактором розвитку запальних процесів.

 • Запалення придатків
 • Однією з причин підвищення температури тіла напередодні менструації є запалення придатків або аднексит. Температурна крива злітає до високих цифр (можливо і до 40 градусів), а у хворої з’являються наступні симптоми: сильні ниючі болі внизу живота, які іррадіюють в нижні кінцівки або у пряму кишку, диспепсичні явища (нудота і блювання), озноб, слабкість і загальне нездужання. Можлива поява дизуричних розладів (болі при сечовипусканні), живіт напружений і резкоболезненен при пальпації. При бімануальному дослідженні виявляються пастозні, резкоболезненние придатки. У важких випадках вони нагноюються і розплавляються (так зване тубооваріальні утворень), що вимагає негайного оперативного втручання.

 • Запалення матки
 • Ще однією причиною підвищення температури тіла перед місячними є запалення матки або ендометрит. Клінічна картина ендометриту проявляється на третій-четвертий день після занесення інфекції. Крім підвищеної температури спостерігається почастішання пульсу, озноб, в крові збільшується кількість лейкоцитів і ШОЕ. Пацієнтка скаржиться на ниючі або тягнуть болі внизу живота і в попереку, розлад стільця і сечовипускання. При пальпації визначається декілька збільшена і хвороблива матка (особливо з боків, по ходу лімфатичних судин). З’являються серозно-гноевідние, а нерідко і сукровичні виділення зі статевих шляхів. При відсутності лікування процес переходить у хронічну стадію.

 • Передменструальний синдром
 • Передменструальний синдром крім характерних ознак, таких, як нагрубання і болючість молочних залоз, головних болів, дратівливості і інших, також часто супроводжується підвищенням температури. На відміну від запальних захворювань її цифри невисокі (37,4-37,6).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.