Танець живота: вплив на здоров’я жінки

Незважаючи на численні дослідження, точне походження танцю живота залишається неясним. Очевидно лише одне — танець живота зародився дуже давно, щонайменше, 2000 років тому, але найбільш імовірно, що це сталося набагато раніше.

З’являється все більше свідчень того, що деякі рухи, характерні для танцю живота, з’явилися в епоху неоліту — їх практикували в рамках релігійних культів. Живіт вважався колискою життя у багатьох культурах планети, а танець мав на них сакральне значення.

Відомо, що протягом кількох останніх століть танець живота використовувався для розваг, підготовки до пологів, у ритуальних цілях, а також для загального фізичного розвитку.

Користь для здоров’я

Сьогодні танець живота стає популярним у всьому світі, в тому числі і в західній культурі. Причина цього не тільки в красі рухів (а також костюмів), але і в користі цього танцю для здоров’я. На відміну, наприклад, від балету, який може привести до деформації скелета і в будь-якому випадку вимагає від людини великих жертв, і багатьох інших видів танцю, які спрямовані, переважно, на подолання «схильностей» тіла, танець живота заснований на рухах, природних для жіночого тіла. Це забезпечує тим, хто займається танцем живота, не тільки зовнішню красу і пластику рухів, але і здоров’я внутрішніх органів.

 • Поліпшення постави і м’язового тонусу
 • У хребті знаходиться більше кісток і зв’язок, ніж в будь-якій іншій частині організму. 33 хребця утворюють хребетний стовп; вони з’єднуються хрящовими пластинами і зв’язками, і майже кожен рух тулуба залежить від гнучкості і функціональності хребта. Групи м’язів, які кріпляться до зв’язкам і хребцях, дозволяють рухатися тулубу і стегон. Танець живота тонізує ці м’язи і забезпечує їх гнучкість, причому він дозволяє домогтися цього безпечним і ефективним шляхом.

  Рухи стегнами, виконувані при виконанні танцю живота, викликаються розміреними, повторюваними рухами м’язів попереку і стегон, в результаті чого поліпшується струм синовіальної рідини (природного мастильного речовини) у відповідних суглобах.

  Танець живота допомагає полегшити напругу в м’язах спини, зменшуючи вплив практично постійного здавлювання міжхребцевих дисків, яке особливо виражене у тих, хто веде сидячий спосіб життя.

 • Підвищення тонусу м’язів спини і стегон покращує поставу і допомагає запобігти болю в спині
 • Більш того, вважається, що танець живота зміцнює кістки і запобігає остеопороз. Ризик отримання травми при заняттях танцем живота мінімальний; він підходить жінкам будь-якого віку. Чоловіки і діти також можуть займатися танцем живота з великою користю для себе.

 • Зниження ваги
 • Танець живота допомагає спалювати, в середньому, 300 ккал на годину. Цей показник, звичайно, може сильно варіюватися в залежності від того, наскільки інтенсивно ви танцюєте, а також від вашої ваги і фізичної форми. У поєднанні зі здоровим харчуванням танець живота може служити прекрасним засобом для зниження ваги.

 • Підготовка до пологів
 • Рухи танцю живота допомагають зміцнити м’язи, які використовуються в процесі дітонародження. Крім того, під час танцю жінка вчиться правильних рухів стегон при пологах — в потрібний час тіло зможе саме використовувати отримані навички. Заняття танцем живота у помірному режимі допоможуть швидше відновитися після пологів.

 • Зняття стресу
 • Повторювані руху і концентрація, необхідна для їх виконання, допомагають відключити свідомість від повсякденних турбот і розслабитися, слідуючи за рухами свого тіла. Крім того, танець живота знімає «затиски» в м’язах, що викликаються стресом, якому людина в сучасному світі зазнає практично постійно.

 • Зміцнення м’язів рук
 • Люди, які тільки починають займатися танцем живота, часто дивуються тому, як багато їм доводиться використовувати м’язи рук. Дійсно, під час танцю руки доводиться досить довго тримати піднятими, і їх м’язи повинні бути добре розвиненими, щоб виконувати необхідні рухи повільно і граціозно.

 • Поліпшення травлення
 • Це правда — рухи тулубом, вироблені під час танцю, допомагають їжі рухатися по стравоходу. Будь тренування в тій чи іншій мірі стимулюють травлення, але танець живота в цьому плані особливо ефективний.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.