Танець живота для початківців: без зайвого дзенькоту

Мабуть, найпопулярнішим з усіх східних танців в світі став танець живота. Студії Belly Dance відкриваються навіть в невеликих містечках, а жінки, які не мають можливості їх відвідувати, іноді пробують розучити ті чи інші рухи самостійно. Танець живота для початківців в більшості випадків будується не на традиційних па, виконання яких вимагає певного рівня натренованості м’язів, а на імпровізації. Зрештою, позитивний емоційний настрій не менш важливий, ніж хороша розтяжка.

У досвідчених виконавиць Belly Dance танцює все тіло, з обличчя не сходить посмішка, а очі грають і горять загадковим блиском. Здається, що стегна у них рухаються на шарнірах і можуть надаватися по відношенню до тіла під будь-яким кутом. Зробити стегна пластичними і рухливими або, кажучи мовою професіоналів, розбовтати їх початківці навряд чи зможуть, але після пари місяців наполегливих занять ця мета може стати цілком досяжною.

Перед тим, як почати освоювати тонкощі танцю живота для початківців, було б не зайвим проконсультуватися з лікарем. Справа в тому, що захоплюватися подібними видами дозвілля не рекомендується жінкам, які страждають плоскостопістю, оскільки під час танцю доведеться підніматися на полупальци. Протипоказаннями стануть також проблеми з хребтом, гострі захворювання внутрішніх органів, особливо жіночих, хвороби серця, загострення виразкової хвороби. Не варто приступати до занять і в період вагітності, навіть на ранніх термінах: деякі енергійні рухи і тряски можуть нашкодити дитині. Обмежень за віком немає, навіть маленькі дівчатка можуть хвилеподібно згинати руки.

Одяг для занять

Початківцям зовсім немає необхідності відразу купувати екзотичні вбрання для танцю живота, на зразок тих, в які зазвичай одягаються східні красуні. Протягом перших місяців занять комплекція тіла може істотно змінитися, і все одно доведеться купувати вбрання іншого розміру. Кращою уніформою стануть короткий топ або футболка, що відкриває живіт, і облягаючі спортивні брюки.

Пояс з монетками на перших порах теж не особливо потрібен, хоча, якщо дуже хочеться, то можна і його надягати. У різних школах східних танців до цього аксесуара по-різному ставляться. З одного боку, він дозволяє краще відчувати стегна і ритм рухів тіла, а з іншого — дзвін монет відволікає від техніки виконання рухів.

Правильніше всього танцювати Belly Dance босоніж — це символізує зв’язок танцівниці з матір’ю-землею. Але не забороняється під час занять надягати бавовняні шкарпетки, чешки і навіть балетки. В окремих випадках допустимі і босоніжки на тонкій підошві і без платформи. А ось спортивне взуття на зразок кедів або кросівок явно не підійде, оскільки в ній складно буде робити переходи з повною стопи на полупальци і назад.

Основні елементи танцю живота

Ключові елементи танцю живота підрозділяються на рухи стегнами і рухи грудної клітиною. Більшість рухів стегнами вчиняється при випрямлених колінах. Це може бути «хвиля», коли стегна описують коло у горизонтальній і фронтальній площині одночасно; «вісімка», назва якої говорить сама за себе, і «скрутки», які припускають максимальні повороти вліво і вправо при повній нерухомості корпусу тіла і плечей.

Нескладно навчитися робити і «купол», тобто по черзі надувати і втягувати живіт в такт музиці. Певного тренування зажадає освоєння такого руху, як «змієподібні ручки», але воно теж цілком доступно початківцям.

Більш складні елементи — це тряска і «посмішка живота». Для виконання першого необхідно розслабити все, що розташовується вище колін, і швидко згинати й розгинати коліна. А вихідна поза для «усмішки живота» — напівзігнуті коліна. Лобок підводиться рухом вперед-вгору, кілька секунд утримується в напрузі, а потім розслабляється і опускається. Робити це все необхідно плавно, хвилями, в такт музиці.

Рухи грудної клітиною також включають хвилі, скрутки і вісімки. Ще цією частиною тіла можна описувати різні дуги і кола. Базові елементи дозволяють створювати всілякі комбінації рухів, з яких у підсумку і складається красивий зачаровує танець.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.