Тампони — шкода або користь?

загрузка...

Перші одноразові тампони з розм’якшеного папірусу виготовляли в Давньому Єгипті. В античній Греції, як зазначено в працях Гіппократа, в якості тампоном застосовували шматочки дерева, загорнуті волокном. Матеріалами для перших тампонів також були вовна, папір, рослинні волокна, губки, трава і, пізніше, бавовна.

Історія і проблеми безпеки

Сучасні тампони з аплікатором у 1924 році винайшов американський лікар Ерл Хаас. Він хотів розробити тампон, відповідний для масового виробництва і запатентував свій перший тампон 19 листопада 1931. Пізніше він продав патент на винахід Гертруді Тендра, яка почала їх масове виробництво. З тих пір вони стали популярним засобом жіночої гігієни, однак навколо них регулярно виникають суперечки про безпеку.

Діоксин і віскоза

У тампонах, які випускаються сьогодні, міститься два потенційно небезпечних для здоров’я речовини — віскоза (вона вбирає менструальну кров) і діоксин (хімічна речовина, використовувана для відбілювання). Виробники тампонів переконані в тому, що жінки хочуть користуватися тільки білими тампонами — все-таки це колір чистоти. Проблема в тому, що діоксин є потенційно канцерогенною речовиною. Крім того, він токсичний для імунної та репродуктивної системи. Вчені пов’язують вплив цієї речовини з розвитком ендометріозу і низьким числом активних сперматозоїдом у сімені чоловіків — і в тому, і в іншому випадку має місце негативний вплив на імунну систему. Деякі експерти кажуть, що не може бути ніякого допустимого рівня діоксину для людського організму — якщо врахувати, що він має здатність накопичуватися в тканинах, повільно розпадається і являє собою реальну загрозу при повторюваних контактах.

Оскільки віскоза є сильним абсорбентом, її волокна залишаються в піхву протягом досить тривалого часу після вилучення тампона, за рахунок чого діоксин довше впливає на організм жінки.

Виробники стверджують, що вміст діоксину в тампонах настільки мало, що не може являти собою серйозної небезпеки. Однак ця речовина є настільки токсичним, що навіть такого маленького кількості може бути достатньо, щоб завдати істотної шкоди здоров’ю.

Віскозу виробляють з деревини і за час її виробництва сотні хімічних речовин проникають в тканину, з якої потім виготовляються тампони.

А що ж з бавовною?

Бавовняні тампони не набагато безпечніше. Фахівці припускають, що для виробництва багатьох з них використовується генетично-модифікований бавовна, які викликає стійкість до дії деяких антибіотиків. Вважається, що жінкам, які використовують такі тампони, важче лікувати захворювання, що передаються статевим шляхом та деякі інші хвороби. Однак довести таку дію тампонів поки не вдалося.

Крім того, після видалення бавовняних тампонів у піхву також залишаються волокна. Лише частина цих волокон потім виводиться разом з вагінальними виділеннями. Що залишилися волокна можуть спровокувати, наприклад, освіта ранки та виразки в піхву, що, в свою чергу, істотно підвищує вірогідність зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Жінки користуються тампонами в сучасному поданні вже більше 70 років. Про їх небезпеку заговорили не так давно, і поки вчені продовжують дослідження. Проте вже зараз можна помітити, що за останні 25, коли жінки і дівчата стали значно більше, ніж раніше, користуватися тампонами, виросло число скарг на різні порушення, пов’язані з репродуктивною системою. У цього може бути багато причин, в тому числі і ухудшающаяся екологічна ситуація, але, ймовірно, тампони грають тут не останню роль.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.