Тайські таблетки — панацея чи шарлатанство?

загрузка...

Тайськими таблетками називають різні препарати для схуднення, імпортовані з азіатських держав — і не тільки з Таїланду. Препарату під назвою «тайські таблетки» насправді не існує. Зазвичай під цим маються на увазі препарати, що пригнічують відчуття голоду — і таким чином сприяють схудненню.

Словосполучення «тайські таблетки» сьогодні викликає переважно негативні асоціації, і не дарма. До складу деяких таких таблеток входять речовини, що відносяться до класу амфетамінів — вони впливають на головний мозок, пригнічуючи апетит, і можуть призвести до важких побічних ефектів, включаючи наркотичну залежність.

Деякі таблетки для схуднення, які виробляються в Таїланді, містять сибутрамін. Все б нічого, але ліки з цією речовиною повинні продаватися виключно за рецептом, однак такі таблетки можна замовити через інтернет — зрозуміло, без рецепта.

Іноді в тайських таблетках містяться речовини, не зазначені в списку інгредієнтів. Наприклад, при аналізі деяких з них виявляється високий вміст сибутраміну, римонабанта, фенітоїну (протисудомний засіб), фенолфталеїну (вважається, що ця речовина може спровокувати розвиток раку), буметанід (діуретик). Нерідко обсяг цих речовин значно перевищує допустимий. Найбільшу тривогу, звичайно, викликає те, що до складу деяких тайських пігулок входять речовини, що володіють наркотичною дією.

Ризики

Якщо будь-які лікарські засоби є потенційно небезпечними, то препарати, які не пройшли належну сертифікацію, є небезпечними подвійно. Розлад травлення — мабуть, найбільш безневинний з можливих побічних ефектів цих таблеток. Іншими побічними ефектами можуть бути: дратівливість, тривожність, нервозність, тремор кінцівок, безсоння, порушення деяких когнітивних функцій. Крім того, у багатьох брали тайські пігулки спостерігалося істотне погіршення стану шкіри і волосся, а вага після закінчення прийому в більшості випадків швидко повертався.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.