Таблиця перевірки зору — основні стандарти

Найпершу і сьогодні найбільш часто використовувану в Світ таблицю для перевірки зору розробив в 1862 році голландський офтальмолог Герман Шнеллен. На цій таблиці надрукована серія букв і цифр, найбільша з яких знаходиться нагорі. Існують різновиди цієї таблиці перевірки зору, створені для людей, яким незнайомий алфавіт.

Традиційна таблиця перевірки зору полягає їх одинадцяти рядків заголовних букв. Людина, яка проходить перевірку, закриває одне око і вголос називає букви, які показує лікар. Під час перевірки зір людина повинна знаходитися в шести метрах від таблиці.

Букви на таблиці Шнеллена не надруковані небудь із звичних друкарських шрифтів; у них є своя особлива і проста геометрія. Товщина ліній, створюючих букви, дорівнює товщині білих проміжків між лініями.

Таблиця перевірки зору є недорогим і досить простим засобом для оцінки гостроти зору і часто використовується навіть у наш час в розвинених країнах. Спеціальне обладнання застосовується для більш ретельної перевірки зору.

У Росії і в деяких державах пост-Советсткого регіону значно частіше використовується таблиця для перевірки зору Головіна-Сівцева. Вона була розроблена в 1923 році.

Таблиця перевірки зору Головіна-Сівцева складається з двох частин, в кожній з яких — по 12 рядів друкованих знаків. Зліва від кожного ряду зазначено відстань, якого людина з нормальним зором (1.0) може побачити даний ряд. Зліва вказана мінімальна гострота зору, необхідна для того, щоб побачити знаки цього ряду з відстані п’яти метрів. Таблиця перевірки зору дозволяє визначити гостроту зору в діапазоні від 0.1 до 2.0.

Під час перевірки зору за допомогою таблиці Головіна-Сівцева пацієнта необхідно посадити у 5 метрах від таблиці.

У лівій частині таблиці перевірки зору надруковані літери кирилиці (Ш, Б, М, Н, К, И, І) в певному порядку. Ширина кожної літери дорівнює її висоті. Висота і ширина букв першого ряду становить 70 мм, другого — 35 мм, а останнього — 7 мм.

У правій частині таблиці знаходяться кільця Ландольта, що нагадують повернені в різні боки літери «С». Кільця на таблиці перевірки зору повернені розімкненими кінцями вліво, вправо, вгору, або вниз. Кільце Ландольта ідентично букві «С» на таблиці перевірки зору Шнеллена: ширина штриха становить 1/5 діаметра кільця, і дорівнює висоті пробілу на місці розриву кільця. Цю частину таблиці можна використовувати для перевірки зору у дітей або у дорослих, які не вміють читати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.