Таблетований аборт: не так просто, як здається

У будь-якому випадку аборт — це процедура, яка може загрожувати здоров’ю і життю жінки. Навіть, незважаючи на те, що майже всі випадки переривання вагітності в медичних установах закінчуються благополучно, ніхто не ризикне зі стовідсотковою впевненістю сказати, що даний конкретний аборт буде протікати без ускладнень.

Що таке штучний аборт і їх види

Штучний аборт — це штучне переривання вагітності в перші 28 тижнів, коли плід ще нежиттєздатний. Штучні аборти, зроблені в медичній установі, називаються медичними, поза медичної установи — кримінальними. Сама назва говорить, що останній вид абортів протизаконний. Кримінальні аборти — це одна з причин смертності та безпліддя серед молодих жінок.

Будь аборт не проходить для організму безслідно, так як, по-перше, різке переривання вагітності викликає деколи стійке порушення гормонального фону жінки, а по-друге — травмує стінку матки. Тому після абортів (особливо, якщо це була перша вагітність) часто настає безпліддя.

Всі медичні аборти можна поділити на інструментальні (видалення плоду за допомогою вискоблювання порожнини матки спеціальним медичним інструментом), вакуум-аборти або міні-аборти (видалення плоду з матки за допомогою вакуум-відсмоктування) і таблетовані аборти.

Таблетовані аборти вперше стали робити в 80-х роках минулого століття після випуску у Франції першого препарату для їх виробництва — міфепристону. Сьогодні міфепристон випускається різними фармацевтичними фірмами під такими назвами, як міфегін, міфепрекс і пенкрофтон.

Механізм дії міфепристону

Стан вагітності підтримується жіночими статевими гормонами (естрогенами і прогестероном). При цьому прогестерон під час вагітності відіграє основну роль, так як саме він стримує скоротливу здатність м’язів матки. Без його впливу м’язи матки починають скорочуватися і виганяють плід. Саме на цій особливості дії прогестерону і побудований механізм дії міфепристону, так як він є антагоністом прогестерону, тобто блокує його дію. А так як скорочення мускулатури матки більше нічим не стримуються, плід виганяється з її порожнини, тобто відбувається штучне переривання вагітності або аборт.

Але це ще не все дію міфепристону: він сприяє підвищеному утворенню в організмі простагландинів — біологічно активних речовин, які посилюють скоротливу здатність матки. При проведенні таблетированного аборту, якщо лікар бачить, що м’язи матки скорочуються недостатньо, він може призначити жінці додаткове введення простагландинів.

Показання та протипоказання для таблетированного аборту

Проведення таблетированного аборту дозволяється при терміні вагітності до 6 тижнів.

Протипоказанням для проведення таблетированного аборту є: будь-які запальні процеси в області малого тазу, порушення менструального циклу, пухлини і гормональні захворювання жіночих статевих органів, підозра на позаматкову вагітність, присутність рубців на матці (наприклад, після кесарева розтину), підвищена кровоточивість, анемія, порушення функції нирок, печінки і серцево-судинної системи та інші важкі захворювання внутрішніх органів, куріння у поєднанні з віком, що наближається до 40 років, тривалий прийом глюкокортикостероїдні препаратів та антикоагулянтів (ліків, що знижують згортання здатності крові).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.