Таблетки Жанін — низькодозований гормональний контрацептив

Таблетки Жанін — це гормональний контрацептив, який приймається на постійній основі і при правильному застосуванні дозволяє жінці уникнути небажаної вагітності. Але гормональні контрацептиви гарні тільки при наявності постійного статевого партнера, так як вони не захищають від статевих інфекцій.

Таблетки Жанін — як вони діють

Таблетки Жанін відносяться до гормональних контрацептивів нового покоління, розробленим фахівцями фармацевтіческоой компанії Шерінг (Німеччина). Основним напрямком діяльності компанії Шерінг є дослідження статевих гормонів з наступною розробкою оригінальних гормональних контрацептивів і гормональних лікарських засобів для лікування гінекологічних захворювань.

До складу гормональних контрацептивів входять синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону. Велика кількість жіночих статевих гормонів гальмує синтез і виділення гормонів гіпофіза, під впливом яких відбувається дозрівання і вихід з фолікула (овуляція) яйцеклітини, тому вагітність настати не може. Крім того, під дією Жанін слиз каналу шийки матки стає дуже в’язкою, сперматозоїди не можуть долати цей бар’єр і потрапляти в порожнину матки, а потім в маткову трубу для запліднення яйцеклітини. Але якщо всупереч усьому вагітність все-таки наступає, є і третій механізм захисту — слизова оболонка порожнини матки змінюється, стає більш щільною і яйцеклітина не може в неї впровадитися.

До складу Жанін входять наступні штучні аналоги статевих гормонів:

 • етинілестрадіол — аналог естрогенів, він є постійним компонентом всіх гормональних контрацептивів;
 • дієногест — аналог прогестерону (гестаген); це унікальний препарат, гормон нового покоління, який дуже схожий за своєю будовою на прогестерон; він швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, також швидко розкладається на продукти обміну і виводиться з організму, тобто виробляй мінімум побічних дій, будучи при цьому ефективним гормональним препаратом.
 • Таблетки Жанін крім протизаплідної дії роблять позитивний вплив на організм жінки в цілому. Вони здатні нормалізувати менструальний цикл, зменшити біль під час менструації (наприклад, при дисменореї), попереджати розвиток гінекологічних захворювань (наприклад, ендометріозу) і відновлювати дітородну функцію жінки. Крім того, за допомогою Жанін можна поліпшити стані е шкіри, позбувшись від вугрів і підвищеної жирності. Сприятливо діє Жанін і на придатки шкіри — волосся і нігті — вони зміцнюються і набувають здоровий вигляд.

  Кому можна приймати таблетки Жанін і кому вони протипоказані

  Основним показанням для застосування таблеток Жанін є попередження небажаної вагітності. Крім того, його призначають молодим жінкам з підвищеним вмістом в крові чоловічих статевих гормонів (андрогенів), що проявляється у вигляді висипу угрів, себореї, оволосіння і облисіння за чоловічим типом.

  Протипоказані таблетки Жанін при індивідуальній непереносимості їх компонентів, підвищеної згортання крові і схильності до тромбоутворення, а також при будь-яких захворюваннях, здатних викликати підвищене тромбоутворення (наприклад, ішемічна хвороба серця, варикозне розширення вен і так далі). Є й ряд інших протипоказань, в тому числі захворювання печінки з порушенням їх функції. Саме тому таблетки Жанін не можна починати приймати самостійно, їх слід приймати за призначенням лікаря і після проведення необхідного обстеження.

  Побічна дія Жанін

  Таблетки Жанін зазвичай прекрасно переноситься. Тим не менш, жінка повинна бути готова до таких побічних ефектів, як поява кровотеч, нагрубання і болючість молочних залоз, головний біль, нудота, посилення або, навпаки, зниження статевого потягу — ці побічні ефекти характерні для всіх гормональних контрацептивів і не завжди вимагають відміни препарату. Питання про те, продовжувати чи ні прийом таблеток Жанін в цьому випадку вирішує лікар.

  Не можна продовжувати прийом Жанін у разі появи тромбозів, змін з боку печінки (наприклад, жовтяниці) і алергічних реакцій.

  Як правильно приймати Жанін

  В упаковці Жанін 21 таблетка, починати їх приймати потрібно в перший день менструального циклу (перший день менструації) і приймати щодня в один і той же час протягом трьох тижнів (запізнення в прийманні допускається тільки на 12:00). Через три тижні робиться тижнева перерва, а потім потрібно починати приймати таблетки з іншої упаковки.

  При правильному регулярному прийомі таблеток Жанін його контрацептивний ефект дуже високий і вагітності наступити не повинно.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.