Таблетки супракс: протиінфекційне засіб

Супракс (активна речовина — цефіксим (зневоднений)) — активний при пероральному застосуванні цефалоспориновий антибіотик з антибактеріальною дією, застосовується для лікування гострих інфекцій, спричинених шкідливими мікроорганізмами.

Таблетки супракс застосовуються для лікування:

 • Інфекцій верхніх дихальних шляхів — в тому числі отиту середнього вуха та інших інфекцій з резистентністю до інших антибіотиків.
 • Інфекцій нижніх дихальних шляхів — наприклад, бронхіту.
 • інфекції сечовивідних шляхів — в тому числі циститу, цістоуретріта, неускладнена пієлонефриту.
 • Клінічна ефективність супракса доведена при лікуванні інфекцій, спричинених найбільш поширеними видами патогенів, у тому числі streptococcus pneumoniae, streptococcus pyogenes, escherichia coli, proteus mirabilis, kliebsiella, haemophilus influenzae, branhamella catarrhalis, enterobacter. Більшість видів ентерококів (streptococcus faecalis) і стафілококів резистентні до супраксу.

  Метод застосування і дозування

  Присутність в шлунку їжі на абсорбцію супракса практично не впливає. Звичайний курс лікування становить сім днів, в деяких випадках при необхідності подовжується до чотирнадцяти днів.

 • Для дітей старше десяти років і дорослих рекомендована добова доза становить від двохсот до чотирьохсот міліграмів в залежності від гостроти інфекції.
 • Рекомендована доза препарату для дітей молодше десяти років розраховується залежно від маси тіла і становить вісім міліграмів на кілограм маси тіла. Як правило, дітям молодшого віку супракс рекомендується у формі пероральної суспензії. Для дітей у віці від шести місяців до року добова норма супракса становить чотири мілілітри, для дітей у віці від року до чотирьох років — п’ять мілілітрів, для дітей у віці від п’яти до десяти років — десять мілілітрів.
 • Якщо маса тіла дитини у віці старше десяти років перевищує п’ятдесят кілограмів, для лікування рекомендовані дозування препарату, аналогічні дозировкам для дорослих — то є двісті-чотириста міліграмів супракса в залежності від гостроти інфекції.
 • Для дітей у віці молодше шести місяців супракс не рекомендований.
 • Протипоказання

  Супракс протипоказаний у разі гіперчутливості до цефалоспоринових антибіотиків.

  Особливі запобіжні заходи необхідно дотримуватися при гіперчутливості до інших препаратів — наприклад, пеніциліну, так як в деяких випадках спостерігається перехресна алергенність між препаратами групи пеніцилінів і цефалоспоринами.

  Прийом супракса в деяких випадках може викликати гостру алергічну реакцію аж до анафілактичного шоку. При появі перших симптомів алергії прийом препарату необхідно припинити.

  Лікування антибіотиками широкого спектру дії порушує нормальну мікрофлору кишечнику і може спровокувати надмірне зростання клостридій. Дослідження показують, що токсини, що виробляються бактеріями виду Clostridium difficile — одна з основних причин діареї, пов’язаної з прийомом антибіотиків широкого спектру дії (в тому числі цефалоспоринів). Крім того, антибіотики широкого спектру дії можуть викликати симптоми псевдомембран коліту (алергічного запалення слизової оболонки кишечника).

  Для вагітних жінок і жінок, що годують грудьми, супракс рекомендується тільки у разі гострої необхідності — невідомо, яку дію антибіотик надає на плід.

  Побічні ефекти

  У більшості випадків супракс добре переноситься організмом. Викликувані препаратом побічні ефекти незначні і короткочасні.

 • З боку шлунково-кишкового тракту: найбільш часто зустрічаються побічні ефекти — діарея, спричинена великою дозою супракса, нудота, болі в животі, диспепсія, блювання, метеоризм.
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення.
 • Алергічна реакція: поява висипки на шкірі, свербежу, медикаментозна гарячка, в поодиноких випадках — уртикарія або набряк Квінке. Реакція зазвичай припиняється після припинення прийому супракса.
 • З боку серцево-судинної системи: у дуже рідких випадках спостерігаються тромбоцитоз, тромбоцитопенія, лейкопенія, гіпереозінофілія, нейтропенія і агранулоцитоз (зменшення кількості гранулоцитів у крові).
 • У числі інших побічних ефектів супракса — генітальний свербіж, вагініт.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.